ՊՆ-ն հորդորում է զանգվածային միջոցառումների կազմակերպիչներին զերծ մնալ ՊՆ վարչական համալիրի շրջակա փողոցների արգելափակումից 04/21/2018 13:12 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում մասնավորապես ասվում է.
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը և զինված ուժերի գլխավոր շտաբը մարտական հերթապահության իրականացման և զորքերի ծառայության ապահովման բնականոն աշխատանքի համար շաբաթվա յոթ օրը և օրվա ցանկացած ժամի իրականացնում է մշտական միջոցառումներ:
Այդ աշխատանքները պետք է լինեն լիարժեք և որևէ բան չի կարող խոչընդոտել դրանց իրականացմանը:
Հետևաբար հորդորում ենք զանգվածային միջոցառումների կազմակերպիչներին զերծ մնալ ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրի շրջակա փողոցների արգելափակումից, ինչպես նան ՊՆ համարանիշներով մեքենաների շարժը խոչընդոտելուց:

Минобороны Армении предупреждает, что любая попытка препятствования работе ведомства будет строжайше пресекаться 04/21/2018   14:12  |  Лента новостей
Министерство обороны Армении выступило с заявлением по поводу организованного лидером оппозиционным депутатом парламента Армении Николом Пашиняном шествия.
"Министерство обороны Армении и Главный штаб вооруженных сил для нормальной работы по обеспечению несения боевого дежурства и службы войск 7 дней в неделю и в любое время суток проводят постоянные мероприятия.  Это должно осуществляться полноценно и беспрепятственно. Следовательно, призываем организаторов массовых мероприятий воздержаться от блокировки улиц вокруг здания Минобороны, а также автомобилей с номерами ведомства", - отмечается в заявлении.