Ձեր մասնագիտական հմտությունները կօգնեն Հայաստանին հասնելու նոր հաջողությունների. Նազարբաևի ուղերձը Սերժ Սարգսյանին 04/20/2018   13:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Սերժ Սարգսյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ վարչապետի պաշտոնական կայքից:
Շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասված է.
Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Ձեր մասնագիտական հմտությունները և կյանքի փորձը կօգնեն բարեկամ Հայաստանին հասնելու նոր հաջողությունների իր դինամիկ զարգացման ճանապարհին:
Վստահություն եմ հայտնում, որ Ղազախստանի և Հայաստանի միջև ավանդական բարեկամական և ջերմ փոխհարաբերությունները այսուհետ ևս կզարգանան՝ ի բարօրություն երկու երկրների ժողովուրդների:
Հարգելի՛ Սերժ Ազատի, օգտնվելով առիթից, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողություն և հաջողություններ նոր պատասխանատու պաշտոնում Ձեր նախաձեռնություններում, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Президент Казахстана – Сержу Саргсяну: ваши профессиональные навыки и жизненный опыт помогут дружественной Армении достичь новых успехов 04/20/2018   13:39  |  Лента новостей
Президент Казахстана Нурсултан Назарбаев направил поздравительное послание по случаю избрания Сержа Саргсяна на пост премьер-министра Армении, сообщает пресс-служба правительства РА.
В адресованном Сержу Саргсяну поздравительном послании, в частности, говорится:
Примите мои искренние поздравления по случаю избрания Вас на пост премьер-министра Республики Армения.
Уверен, что Ваши профессиональные навыки и жизненный опыт помогут дружественной Армении достичь новых успехов на пути её динамичного развития.Выражаю уверенность, что традиционно дружественные и тёплые взаимоотношения между Казахстаном и Арменией будут и впредь развиваться во благо народов двух стран.
Пользуясь случаем, уважаемый Серж Азатович, желаю Вам крепкого здоровья и успехов в начинаниях на новом ответственном посту, а дружественному народу Армении – мира и процветания».