Չինաստանի վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին 04/20/2018   13:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության վարչապետ Լի Քեցյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Սերժ Սարգսյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ վարչապետի պաշտոնական կայքից:
Շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասված է.
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից հղում եմ Ձեզ անկեղծ շնորհավորանքներ՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Հայաստանը հանդիսանում է Չինաստանի ավանդական և բարեկամ գործընկերը, հայ-չինական հարաբերությունները սկիզբ են առնում դարերի խորքից:
Դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր մեր երկրների միջև պահպանվում են բարձր մակարդակի սերտ շփումներ, անշեղորեն ամրապնդվում է քաղաքական փոխվստահությունը,հետևողական կերպով առաջ է ընթանում պրակտիկ համագործակցությունը առևտրատնտեսական, հումանիտար, ենթակառուցվածքային և այլ ոլորտներում:
Չինական կողմը պատրաստ է հայկական կողմի հետ համատեղ ջանքեր գործադրել, որպեսզի մեր համագործակցությունը բոլոր ոլորտներում հասնի նոր առաջադիմության, որպեսզի «Մեկ գոտի, մեկ ուղի» նախաձեռնության համատեղ իրականացումը առավել շատ դրական արդյունքներ ապահովի՝ ի բարօրություն երկու երկրների ժողովուրդների:

Премьер-министр Китая поздравил Сержа Саргсяна с избранием на пост глвы правительства Армении 04/20/2018 13:46 | Лента новостей
Премьер-министр КНР Ли Кецян направил поздравительное послание Сержу Саргсяну по случаю назначения премьер-министром Армении, сообщает пресс-служба правительства РА.
В адресованном премьер-министру Сержу Саргсяну поздравительном послании, в частности, говорится:
"Ваше превосходительство,
По случаю Вашего избрания на пост премьер-министра Республики Армения, от имени правительства Китайской Народной Республики и от себя лично выражаю Вам искренние поздравления!
Армения является традиционным и дружественным партнёром Китая, китайско-армянские отношения уходят корнями в глубь веков. После установления дипломатических отношений между нашими странами поддерживаются тесные контакты на высоком уровне, неуклонно укрепляется политическое взаимодоверие, поступательно продвигается практическое сотрудничество в торгово-экономической, гуманитарной, инфраструктурной и других областях.
Китайская сторона готова вместе с армянской стороной прилагать усилия к тому, чтобы наше сотрудничество во всех областях достигло новых сдвигов, чтобы совместная реализация инициативы "Один пояс, один путь" дала больше позитивных результатов на благо народов двух стран.