Որոշ լրագրողներ անտեսում են Ոստիկանության խնդրանքը և խոչընդոտում  ծառայողների պարտականությունների կատարմանը. Ահարոնյան 04/20/2018   13:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ոստիկանությունը ևս մեկ անգամ հորդորում է լրագրողներին պահպանել ողջամիտ հեռավորություն հավաքի վայրից՝ Ոստիկանության ծառայական պարտականությունների կատարմանը չխոչընդոտելու համար:
ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը, մասնավորապես, նշել է.
«Սիրելի լրագրողներ, իմ լավ բարեկամներ, խնդրում եմ կատարեք ձեր աշխատանքը պրոֆեսիոնալ ձևով, մի դարձեք կողմ կամ էմոցիա տարածող, մենք բարձր ենք գնահատում ձեր բարձրակարգ մասնագիտական աշխատանքը. երբ այն իրոք այդպիսին է, իսկապես պահանջված և գնահատելի է:
Պաշտոնական հայտարարություններով բազմիցս խնդրել ենք պահպանել պատշաճ հեռավորություն հավաքի այն վայրերից, որտեղ իրականացվում են հասարակական կարգի պահպանման միջոցառումներ: Որոշ լրագրողներ, սակայն, անտեսում են Ոստիկանության խնդրանքը, կատարում են գործողություններ, որոնցով խոչընդոտում են Ոստիկանության ծառայողների պարտականությունների կատարմանը:
Հորդորում եմ ձեռնպահ մնալ նման գործողություններից, քանի որ ոստիկանության ծառայողների համար խնդիր է առաջանում հավաքի իրավախախտ մասնակիցներին տարբերակել լրագրողներից»,- ասել է Ահարոնյանը:
13:11 20/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵրթը շարունակվում է Պուշկին փողոցով
12:37 20/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱպրիլի 20-ին 11:00-ի դրությամբ ոստիկանության բաժիններ բերման է ենթարկվել 52 անձ
12:34 20/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀավաքների մասնակիցները փորձում են կաթվածահար անել Երևան-Աբովյան ավտոմայրուղու երթևեկությունը
12:21 20/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրամ Ա Կաթողիկոս. Անտարբեր չենք կարող մնալ Երևանի փողոցներում տեղի ունեցող երևույթների նկատմամբ

В Полиции Армении посетовали на трудности при различении журналистов от демонстрантов 04/20/2018   13:56  |  Лента новостей
Начальник Управления по связям с общественностью и информации Полиции Армении Ашот Агаронян на своей странице в соцсети Facebook с призывом обратился к журналистам.
“Дорогие журналисты, прошу выполнять свою работу профессионально, без субъективизма и эмоций. Мы высоко ценим вашу высококлассную профессиональную работу. Когда она действительно такова, то востребована и высоко ценится”, - написал он.
Агаронян отметил, что Полиция Армении в официальных заявлениях неоднократно призывала соблюдать разумную дистанцию от мест проведения акций, где проходят мероприятия по поддержанию общественного порядка.
По его словам, некоторые журналисты, однако, пренебрегают просьбой Полиции, предпринимая действия, препятствующие выполнению сотрудниками Полиции своих обязанностей.
“Призываем воздерживаться от подобных действий, поскольку у сотрудников полиции возникает проблема в вопросе различения допускающих правонарушения участников акции от журналистов”, – отметил Агаронян.