Դավիթ Պետրոսյանը հետապնդվում է քաղաքացիական ակտիվության համար. Արաքս Մելքոնյան 04/20/2018 13:32 | ԼՐԱՀՈՍ
Քաղաքացիական ակտիվիստ Դավիթ Պետրոսյանի փաստաբան Արաքս Մելքոնյանը հաղորդում է ներկայացրել ոստիկանություն՝ իր վստահորդի նկատմամբ բռնության փաստով քրեական գործ հարուցելու պահանջով: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ փաստաբան Արաքս Մելքոնյանը:
Փաստաբանը հայտնեց, որ Դավիթ Պետրոսյանի հետ միասին իրենք դուրս էին գալիս «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից, և այդ պահին Դ.Պետրոսյանին արդեն իսկ սպասում էին մեծ թվով անձինք՝ հավաքներին չմասնակցելու ու չկազմակերպելու մասին նախազգուշացում- արտահայտություններով, ապա բռնության՝ ծեծի են ենթարկել Դավիթ Պետրոսյանին:
Փաստաբանի գնահատմամբ՝ տեսնելով, որ չեն կարող օրենքով փակել քաղաքացիական ակտիվիստին, նրա նկատմամբ բռնություն են կիրառում վախեցնելու համար: «Դավիթ Պետրոսյանը հետապնդվում է քաղաքացիական ակտիվության համար»,- ասաց Արաքս Մելքոնյանը:

Давида Петросяна преследуют за гражданскую активность - адвокат 04/20/2018   14:14  |  Лента новостей
Адвокат гражданского активиста Давида Петросяна – Аракс Мелконян – подала заявление в Полицию  с требованием возбудить уголовное дело по факту применения насилия в отношении ее доверителя. Об этом “ФактИнфо” сообщила адвокат общественной организации “Защита прав без границ”
Адвокат сообщила, что они вместе с Давидом Петросяном выходила из здания медцентра “Святой Григорий Просветитель”, и в этот момент Д. Петросяна уже поджидали многочисленные лица,  которые выступали с предупреждениями и призывами не участвовать и не организовывать митинги, а затем подвергли Давида Петросяна избиению.
По оценке адвоката, увидев, что они не могут запереть гражданского активиста, в отношении него применяют насилие, чтобы припугнуть его.