Երկխոսությունն է ստեղծված վիճակից լավագույն ելք գտնելու ճանապարհը. Հայոց Հայրապետեր 04/20/2018   18:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին և Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսին:
Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսը շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանին՝ Հանրապետության Նախագահի պաշտոնն ստանձնելու առիթով եւ նվիրել Բարձր Բերդի Ավետարանի կրկնօրինակը: Մեծի Տանն Կիլիկիո Հայրապետը նաեւ ասել է, թե ՝ «քաջածանոթ լինելով Ձեր անձին եւ երկար տարիների գործունեությանը` լիահույս ենք, որ լավագույնս պիտի արդարացնեք Ձեր հանդեպ մեր ժողովրդի ունեցած վստահությունը»:
Հանրապետության Նախագահը, Ամենայն Հայոց Հայրապետը և Մեծի Տանն Կիլիկիո Հայրապետը անդրադարձել են վերջին օրերին Հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակին: Նրանք նշել են, որ կան կուտակված բազմաթիվ խնդիրներ, որոնք շուտափույթ լուծման կարիք ունեն, եւ երկիրը պետք է ընթանա իրական բարեփոխումների ճանապարհով հասարակության բոլոր խավերի եւ առաջին հերթին՝ երիտասարդների ընդգրկմամբ:
Հայոց Հայրապետները ողջունել են Հանրապետության Նախագահի երկխոսության հրավերը՝ ընդգծելով, որ սա է ստեղծված վիճակից լավագույն ելք գտնելու, առկա խնդիրները լուծման առաջնորդելու ճիշտ ու ապահով ճանապարհը:
23:08 18/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունը հորդորում է տուրք չտալ արկածախնդրության
22:45 18/04/2018  |  ՔաղաքականՄարդկանց իրավունքներն ամենաառաջնայինն են, սակայն պետք է իրականացվեն տրամաբանության սահմաններում. Սերժ Սարգսյան

Католикосы Гарегин II и Арам I обсудили с президентом Армении сложившуюся в Ереване ситуацию 04/20/2018   18:59  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян сегодня провел переговоры с Католикосом всех армян Гарегина Второго и Католикоса Великого дома Киликийского Арамом Первым в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Католикос Великого дома Киликийского Арам Первый поздравил Армена Саркисяна с вступлением в должность президента республики.
“Будучи хорошо знакомым с Вами лично и с Вашей многолетней деятельностью, полны надежд, что Вы наилучшим образом должны оправдать доверие, которое наш народ связывает с Вами”, - заявил Арам Первый.
Президент Армении и католикосы коснулись сложившейся в последние дни в республике ситуации. Они указали на наличие множества накопившихся проблем, требующих скорейшего решения. По слвоам католикосов, страна должна двигаться по пути реальных реформ с участием всех слоев общества и, в первую очередь, молодежи.
Католикосы приветствовали приглашение президента к диалогу, подчеркнув, что именно таков верный и безопасный путь поиска наилучшего выхода из сложившейся ситуации, решения существующих проблем.