Տիգրան Մազմանյանին կալանավորելու որոշումը կբողոքարկվի 04/20/2018 10:34 | Քրեական խրոնիկոն
Զանգվածային անկարգություններին մասնակցելու մեջ մեղադրվող Տիգրան Մազմանյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց դատարանի որոշմամբ ընտրվել է կալանավորումը երկու ամիս ժամկետով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց Տ.Մազմանյանի պաշտպան Արա Ղարագյոզյանը։
Նա նշեց,որ դատարանը մերժել է պատգամավորների երաշխավորությամբ եւ գրավի դիմաց նրան ազատ արձակելու միջնորդությունները, թեեւ, ըստ նրա, որեւէ հիմնավոր կասկած նրա կողմից հանցագործություն կատարվելու մասին քրեական գործում առկա չէ։
Ա.Ղարագյոզյանը նշեց նաեւ, որ դատարանին ցույց են տվել տեսանյութ, որտեղ պարզ երեւոմ է, որ Ա.Մազմանյանը ձեռքերը վեր պարզած գնում է, իսկ ոստիկանը՝ նրա կողքով։
Այդուհանդերձ դատավորը հերթական անգամ քաղաքական որոշում կայացրեց»,- ասաց պաշտպանը եւ տեղեկացրեց, որ այս որոշումը կայացրել է նույն դատավորը, ով ժամանակին կալանավորել էր «Հաց բերողին»՝ Արթուր Սարգսյանին։

Защита обжалует решение об аресте Тиграна Мазманяна 04/20/2018 10:47 | Криминальная хроника
В отношении обвиняемого в участии в массовых беспорядках Тиграна Мазманяна избрана мера пресечения в виде заключения под стражу сроком на два месяца. Об этом “Фактинфо” сообщил адвокат Т. Мазманяна – Ара Карагезян.
Он отметил, что суд отклонил ходатайство об освобождении Мазманяна под поручительство депутатов и под залог, несмотря на отсутствие в уголовном деле обоснованного подозрения в совершении ими преступления.
А. Карагезян также заявил, что суду показали видеоматериал, где видно, что Т. Мазманян двигается, подняв руки, а рядом с ним идет полицейский.
“Тем не менее суд в очередной раз вынес политическое решение”, -сказал адвокат, отметив, что это постановление вынес тот же судья, который в свое время арестовал “Доставщика хлеба” Артура Саркисяна.