Ծեծի ենթարկված լրագրող Տիրայր Մուրադյանը գտնվում է հիվանդանոցում՝ բժիշկների հսկողության ներքո 04/19/2018   11:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր առավոտյան ծեծի է ենթարկվել «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ի լրագրող Տիրայր Մուրադյանը: Լրագրողն այս պահին գտնվում է Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնում:
Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքի վարիչ Սամվել Կարապետյանը հայտնեց, որ Տիրայր Մուրադյանը գլխի փափուկ հյուսվածքների սալջարդ, ձախ քունքի, ծոծրակային հատվածի վնասվածքներ է ստացել:
«Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ նաև, որ առաջիկա 7 ժամը լրագրողը պետք է գտնվ հիվանդանոցում:
Վերակենդանացման բաժնի վարիչի խոսքով՝ հետագա բարդություններ դժվար թե լինեն, սակայն իրենք պարտավոր են հսկողության տակ պահել հիվանդին:
Նշենք, որ այսօր առավոտյան ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության ղեկավարի գլխավորությամբ ցուցարարները ակցիա են իրականացրել լրագրող Տիրայր Մուրադյանը նկարահանել է այդ ժամանակ քաղաքացիական հագուստով անձինք հարձակվել են լրագրողի վրա և նրան ծեծի ենթարկել:
«Մերժիր Սերժին» նախաձեռնության անդամ Դավիթ Սանասարյանի խոսքով՝ նրանք տեսել են, թե ինչպես այդ անձինք փախել են դեպի ՀՀԿ-ի շենքի կողմը:

Подвергшийся избиению в ходе акции протеста в Ереване журналист находится в реанимации 04/19/2018 11:57 | Лента новостей
Журналист общественной организации “Союз информированных граждан” Тирайр Мурадян подвергся избиению в ходе возглавляемой оппозиционным депутатом парламента Армении от блока “Елк” Николом Пашиняном акции протеста против назначения экс-президента РА Сержа Саргсяна премьер-министром страны.
В данный момент журналист находится в медцентре “Святой Григорий Просветитель”.
“ФактИнфо” также стало известно, что в ближайшие 7 часов журналист останется в больнице. По словам заведующего отделением реанимации, вряд ли у него возникнут осложнения, однако они обязаны держать пациента под наблюдением.
Отметим, что журналист Тирайр Мурадян снимал на камеру акцию протеста, когда люди в гражданской форме напали на него и избили его.
По словам члена инициативы “Отвергни Сержа” Давида Санасаряна, они видели, как эти люди бежали в сторону здания правящей Республиканской партии Армении.