Երևանի հիվանդանոցներում բուժումը շարունակում է հանրահավաքի ընթացքում տուժած 3 քաղաքացի 04/19/2018   13:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 19-ի ժամը 12։00-ի դրությամբ՝ Երևանի հիվանդանոցներում բուժումը շարունակում է հանրահավաքի ընթացքում տուժած 3 քաղաքացի։ Այդ մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է Առողջապահության նախարարությունից:
Նրանցից 2-ը Թիվ 2 բուժմիավորման վնասվածքաբանական բաժանմունքում և «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիրի վնասվածքաբանության և օրթոպեդիայի բաժանմունքում բուժումը շարունակում են ապրիլի 16-ից: Բժիշկները նրանց առողջական վիճակը գնահատում են բավարար:
3-րդ տուժածն այսօր է ընդունվել «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն: Նրա մոտ ախտորոշվել է ձախ ծոծրակային շրջանի փափուկ հյուսվածքի սալջարդ: Բժիշկների գնահատմամբ` վիճակը բավարար է, գտնվում է հսկողության տակ:

В больницах продолжают оставаться 3 пострадавших в ходе митингов в Ереване - Минздрав 04/19/2018 13:38 | Лента новостей
В больницах Еревана продолжают проходить лечение трое пострадавших во время столкновений в ходе митингов оппозиции в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения Армении, приводя данные на 12։00 четверга.
Сообщается, что двое из пострадавших находятся на лечении с 16 апреля. Медики оценивают состояние их здоровья как удовлетворительное.
Еще один человек поступил в ереванский медцентр “Святой Григорий Пroсветитель” сегодня, 19 апреля.
У него диагностирован ушиб мягких тканей головы. По оценке врачей, его состояние оценивается как удовлетворительное, пациент находится под наблюдением медиков.