Մաշտոց-Թումանյան փողոցների խաչմերուկում կոտրել են ցուցանակները, լուսաֆորները, վնասել ոստիկանության ավտոմեքենաները 04/18/2018   11:41  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում ստացվել և վարույթ է ընդունվել Մաշտոց-Թումանյան փողոցների խաչմերուկում տեղի ունեցած անկարգությունների դեպքերի առթիվ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազությունում հարուցված քրեական գործը։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2018 թվականի ապրիլի 17-ի ուշ երեկոյան  ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի կողմից կազմակերպված հավաքի մի խումբ մասնակիցներ  Մաշտոց-Թումանյան փողոցների խաչմերուկում կոտրել են նշված տարածքում գտնվող ցուցանակները, լուսաֆորները և ճանապարհային նշանները, այնուհետև քարերով, մետաղյա իրերով հարվածներ հասցրել նշված վայր մոտեցած ոստիկանության երեք ծառայողական ավտոմեքենաներին՝ պատճառելով գույքային վնաս:
Դեպքի առթիվ 2018 թվականի ապրիլի 18-ին Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 1-ին և 2-րդ մասերի հատկանիշներով, որը նույն օրը նախաքննություն կատարելու նպատակով ուղարկվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին և ընդունվել վարույթ:
Դեպքի վայրի զննությամբ վերցվել են կոտրված ցուցանակներ, ճանապարհային նշաններ:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները, անկարգություններին մասնակից անձանց ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ, զննության են ենթարկվում դեպքի վերաբերյալ էլեկտրոնային հարթակներում առկա տեսանյութերը։
Նախաքննության արդյունքների մասին տեղեկություն կտրամադրենք ավելի ուշ։
17:06 16/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԶանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու, օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաք կազմակերպելու և անցկացնելու հատկանիշներով գործ է հարուցվել, որը կքննի ՀՔԾ-ն
16:43 16/04/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԶանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու փաստով հարուցվել է քրեական գործ

СК Армении принял к производству уголовное дело о ночных беспорядках в центре Еревана 04/18/2018   11:52  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану принято к производству возбужденное Прокуратурой административного района Кентрон и Норк-Мараш уголовное дело по фактам беспорядков, произошедших на пересечении проспекта Маштоца и улицыТуманяна. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
В сообщении отмечается, что поздно вечером 17-го апреля 2018 года группа участников организованного Николом Пашиняном собрания на перекрестке проспекта Маштоца и улицы Туманяна разбили установленные на этой территории вывески, светофоры, дорожные указатели, а затем камнями и металлическими предметами били  по трем служебным автомобилям Полиции, подъехавшим к указанному месту, причинив имущественный вред.
По данному факту 18-го апреля 2018 года Прокуратурой административного района Кентрон и Норк-Мараш возбуждено уголовное дело по признакам частей 1 и 2 статьи 225 Уголовного кодекса РА, которое в тот же день было направлено в следственный отдел по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления СК РА по Еревану для проведения предварительного следствия  и было принято к производству.
При осмотре места происшествия были изъяты сломанные вывески, дорожные указатели.
"Предпринимаются необходимые следственные и оперативно-розыскные мероприятия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего и личностей лиц, участвовавших в беспорядках. Информация о результатах предварительного следствия будет предоставлена позднее", - отмечается в сообщении.