ԿԳՆ-ն հորդորել է զերծ մնալ զանգվածային միջոցառումներին դեռահասներին մասնակից դարձնելու փորձերից 04/18/2018   12:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը, նկատի ունենալով վերջին օրերին տեղի ունեցող իրադարձություններին դպրոցահասակ երեխաների և դեռահասների ներգրավման հրապարակային կոչերը, հորդորում է քաղաքական ուժերին, հասարակական նախաձեռնություններին և անհատներին զերծ մնալ զանգվածային միջոցառումներին դեռահասներին մասնակից դարձնելու փորձերից: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրին ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի և տեղեկատվության վարչությունից:
«Միաժամանակ, կոչ ենք անում ծնողներին, հաշվի առնելով դպրոցահասակների անվտանգության խնդիրը և տարիքային առանձնահատկություններին բնորոշ զգացմունքայնությունը, դրսևորել հետևողականություն և, համագործակցելով ուսումնական հաստատությունների հետ, բացառել սովորողների անուշադրության տիրույթում հայտնվելու հնարավորությունը»,- ասվում է ԿԳՆ հայտարարության մեջ:

Минобрнауки Армении призывает воздержаться от попыток привлечь к участию в акциях протеста школьников и подростков 04/18/2018   13:46  |  Лента новостей
Министерство образования и науки Армении призывает организаторов акции протеста в Ереване воздерживаться от попыток привлечения подростков к участию в массовых мероприятиях.
“С учетом публичных призывов вовлечь в происходящие в последние дни события детей школьного возраста и подростков, министерство образования и науки призывает политические силы воздерживаться от попыток сделать подростков участниками массовых мероприятий”, - говорится в сообщении ведомства.
Минздрав призывает родителей из соображений безопасности школьников и присущей их возрасту эмоциональности, проявлять последовательность и, сотрудничая с учебными заведениями, не упускать учащихся из поля зрения.