Հարուցել է քրեական գործ՝ ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Ռուսլան Մանուկյանի մահվան դեպքի առթիվ 04/18/2018 13:05 | Քրեական խրոնիկոն
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Ռուսլան Մանուկյանի մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նախնական տվյալներով՝ 2018 թվականի ապրիլի 17-ին ՊԲ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում հակահետևակային ականի պայթյունի հետևանքով պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Ռուսլան Զորիկոյի Մանուկյանը ստացել է կյանքի հետ անհամատեղելի բեկորային վնասվածքներ:
Դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Կատարվում է քննություն, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ զինծառայողի մահվան դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

Следствие выясняет обстоятельства гибели младшего сержанта Руслана Манукяна 04/18/2018 13:19 | Криминальная хроника
Третьим гарнизонным следственным отделом предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление обстоятельства смерти военнослужащего срочной службы, младшего сержанта Руслана Манукяна. Об этом сообщает СК Армении.
По предварительным данным, 17-го апреля 2018 года на боевом посту оборонительного участка N-ской воинской части Армии обороны Арцаха вследствие взрыва противопехотной мины военнослужащий срочной службы, младший сержант Руслан Зорикович Манукян получил несовместимые с жизнью осколочные ранения.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 376("Халатное отношение к службе,повлекшее по неосторожности тяжкие последствия") УК РА.
Ведется следствие, предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление всех обстоятельств смерти военнослужащего.