Ցուցարարները շրջափակեցին ՀՀ գլխավոր դատախազության ու Վճռաբեկ դատարանի շենքերի մուտքը 04/17/2018   13:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ ՀՀ նախկին նախագահի վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու դեմ բողոքի ակցիաներ կատարող ցուցարարները՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, շրջափակեցին ՀՀ գլխավոր դատախազության շենքի մուտքի դուռը:
Շրջափակվեց նաև շենքի հետնամասում գտնվող Վճռաբեկ դատարանի շենքի մուտքը:
Ցուցարարները մոտեցան այդ տարածքում գտնվող կառավարության մասնաշենքին, որտեղ գտնվում է նաև արտաքին գործերի նախարարությունը: Շրջափակվեց նաև այդ մասնաշենքի մուտքը:
Նիկոլ Փաշինյանը հանրահավաքի հարթակից ավելի վաղ հայտարարել է, որ երկրում հեղափոխական վիճակ է, ժողովրդական խաղաղ թավշյա հեղափոխություն է սկսվում: Դա ենթադրում է կառավարական շենքի շրջափակում, որպեսզի այն կաթվածահար լինի և խափանվի գործադիրի աշխատանքի:
12:58 17/04/2018  |  ՔաղաքականՄենք մասնակիցն ենք նոր սկզբի. Սերժ Սարգսյանը՝ Սահմանադրության բովանդակությունը կյանքի կոչելու մասին
12:46 17/04/2018  |  ՔաղաքականԱԺ փոխնախագահ Մելքումյանը Հայաստանում հասարակական կոնսենսուսի կարիք է տեսնում
12:29 17/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱստված չանի՝ որեւէ լուրջ միջադեպ լինի.Աղվան Վարդանյան
12:14 17/04/2018  |  ՔաղաքականԱԺ հատուկ նիստին գրանցվել է 91 պատգամավոր
12:11 17/04/2018  |  ՔաղաքականՆաիրա Զոհրաբյանը դեմ է քվեարկելու
11:54 17/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտպանի ներկայացուցիչներն այցեր են իրականացնում ոստիկանության բաժիններ
11:48 17/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀԿ պատգամավորները խորհրդարանում են
11:39 17/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՇարունակում է բուժօգնություն ստանալ հանրահավաքի ընթացքում երեկ տուժած 12 քաղաքացի
11:29 17/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի խորհրդարանն այսօր երկրի վարչապետ կընտրի
11:24 17/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓՊ-ն բերման ենթարկված քաղաքացիներին անվճար առաջին իրավաբանական օգնություն տրամադրելու խումբ է ձևավորում

Митингующие во главе с Пашиняном окружили здания Генпрокуратуры и Кассационного суда Армении 04/17/2018   13:20  |  Лента новостей
Участники акции протеста во главе с депутатом парламента Армении Николом Пашиняном окружили здание Генеральной прокуратуры и Кассационного суда Армении.
Протестующие также заблокировали входы в правительственные здания, в том числе МИД, и планируют осадить другие госучреждения. Цель акции - парализовать работу госструктур.
Лидер оппозиционной  парламентской фракции "Елк" Никол Пашинян, возглавляющий акции протеста против назначения третьего президента Армении Сержа Саргсяна на пост премьер-министр страны, сегодня заявил о начале бархатной революции в Армении.
По его словам,  в Армении сложилась революционная ситуация. Пашинян заявил о необходимости продолжения сетевой борьбы. Он отметил, что действовать по принципу "открытых рук", исключить любое применение силы в отношении стражей порядка. Он призвал протестующих парализовать работу всех госучреждений по всей республике.Никол Пашинян заявил о начале бархатной революции в Армении
17:40 16/04/2018  |  Криминальная хроникаГенпрокуратура Армении направила в СК публикации в СМИ о потасовке на улице Гераци для подготовки материалов