Կարեն Կարապետյանն իր մամուլի քարտուղարին, ՀՀ վարչապետի մի խումբ խորհրդականների ու օգնականների ազատել է պաշտոններից 04/17/2018 11:19 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանը ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 10-րդ մասով՝ Արամ Արարատյանին ազատել է ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղարի պաշտոնից։ Այդ մասին տեղեկաանում ենք կառավարության պաշտոնական կայքից:
Կարեն Կարապետյանի մի շարք որոշումներով Արամ Վարդևանյանն ազատվել է ՀՀ վարչապետի ավագ օգնականի պաշտոնից, Դիանա Ղազարյանն ազատվել է ՀՀ վարչապետի օգնականի պաշտոնից, Հայկ Զոհրաբյանը՝ ՀՀ վարչապետի օգնականի պաշտոնից, Կարապետ Վարդանյանը՝ ՀՀ վարչապետի օգնականի պաշտոնից, Գևորգ Մուրադյանը՝ ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդականի պաշտոնից, Գևորգ Մալխասյանը` ՀՀ վարչապետի խորհրդականի պաշտոնից, Արամ Մխոյանը՝ ՀՀ վարչապետի խորհրդականի պաշտոնից, Գագիկ Մարտիրոսյանը՝ ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդականի պաշտոնից, Հայկ Դավթյանը՝ ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդականի պաշտոնից։

И.о. премьер-министра Армении освободил от занимаемых должностей своих помощников и советников 04/17/2018   11:57  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Карен Карапетян освободил от занимаемых должностей своего пресс-секретаря, а также помощников и советников.
Соответствующие решения исполняющего обязанности премьер-министра от 16 апреля опубликованы на сайте правительства РА.
Согласно решению Карапетяна, Арам Араратян освобожден от должности пресс-секретаря премьер-министра РА.
В соответствии с другими решениями, Арам Вардеванян, Диана Казарян, Карапет Варданян и Айк Зограбян освобождены от должностей помощников премьера, а Айк Давтян, Гагик Мартиросян, Арам Мхоян, Геворк Малхасян и Геворк Мурадян – от должностей советников главы правительства.