Հերացի փողոցում ցուցարարների և վարորդների միջև միջադեպի վերաբերյալ ԶԼՄ հրապարակումները դատախազությունն ուղարկել է ՔԿ՝ նյութեր նախապատրաստելու համար 04/16/2018   17:23  |  Քրեական խրոնիկոն
Այսօր առավոտյան Հերացի փողոցում տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ ԶԼՄ հրապարակումները Գլխավոր դատախազությունն ուղարկել են ՀՀ Քննչական կոմիտե՝ քրեադատավարական կարգով նյութեր նախապատրաստելու նպատակով: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ԶԼՄ-ների հետ կապերի գծով խորհրդական Գոռ Աբրահամյանից:
Հիշեցնենք, որ փողոցը փակած ցուցարարների և վարորդների միջև վիճաբանություն էր ծագել, վարորդները պահանջել էին բացել ճանապարհները, սակայն ցուցարարները հրաժարվել էին պահանջը կատարել, ինչից հետո 62ss465 պետհամարանիշով «Մերսեդես» մակնիշի ավոտմեքենայի վարորդն ու ուղևորները մեքենայից իջել էին և սկսեցին ծեծել ցուցարարներին՝ անգամ փորձելով վրաերթի ենթարկել նրանց։
17:11 16/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեք ոստիկան տեղափոխվել է «Նաիրի» ԲԿ. մեկի վիճակը ծանր է
17:06 16/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԶանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու, օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաք կազմակերպելու և անցկացնելու հատկանիշներով գործ է հարուցվել, որը կքննի ՀՔԾ-ն
16:43 16/04/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԶանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու փաստով հարուցվել է քրեական գործ
10:40 16/04/2018  |  ՔաղաքականՈստիկաններին չհաջողվեցին վերականգնել երթեւեկությունը, Երեւանի կենտրոնում լարված իրավիճակ է

Генпрокуратура Армении направила в СК публикации в СМИ о потасовке на улице Гераци для подготовки материалов 04/16/2018   17:40  |  Криминальная хроника
Генеральная прокуратура Армении сегодня направила публикации в СМИ относительно произошедшего  сегодня в ходе акции протеста на улице Гераци в Ереване инцидента в Следственный комитете РА .
Публикации переданы в СК с целью подготовки материалов в уголовно-процессуальном порядке.
Напомним, что между перекрывшими улицу демонстрантами и водителями сегодня произошла потасовка. Водители требовали разблокировать дороги, однако митингующие отказались выполнять требование, после чего водитель автомобиля марки “Мерседес” с номерными знаками 62ss465 и пассажиры вышли из машины и стали избивать протестующих, даже пытались совершить наезд на них.
17:25 16/04/2018  |  Лента новостейТрое полицейских пострадали в столкновениях с митингующими в Ереване: состояние одного из них тяжелое