Քննչական կոմիտեն ԶՈՒ փոխգնդապետ է ձերբակալել 04/14/2018 12:19 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեն ԶՈՒ փոխգնդապետ է ձերբակալել, ով կասկածվում է զինծառայողների ծառայությունը նախընտրելի տարածքում տեղակայված զորամասերում կազմակերպելու նպատակով խարդախությամբ գումար հափշտակելու մեջ։ Այս մասին «Փաստինֆո »-ն տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեից։
«ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ ՀԿԳ քննության վարչության և ԱԱԾ-ի կողմից ձեռնարկված քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, ԶՔԳՎ ՀԿԳ քննության վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է ՀՀ ԶՈւ փոխգնդապետ:
Քրեական գործի նախնական տվյալներով՝ փոխգնդապետը կասկածվում է այն բանում, որ ծառայության ուսումնական փուլում գտնվող ժամկետային զինծառայողներից, ինչպես նաև զինակոչիկներից՝ ծառայությունը վիճակահանության արդյունքում նախընտրելի տարածքի զորամասերում իբր կազմակերպելու համար, կաշառք ստանալու պատրվակով, ուրիշի առանձնապես խոշոր չափերով գույքը խաբեությամբ հափշտակելու միասնական դիտավորությամբ, 2017 թվականի ընթացքում նշված անձանց ազգականներից՝ պահանջել, ստացել և տնօրինել է առանձնապես խոշոր չափերի գումար »,- հայտնեցին ՀՀ ՔԿ-ից:

Следственный комитет Армении задержал подполковника ВС РА 04/14/2018   12:42  |  Криминальная хроника
Подполковник Вооруженных сил Армении задержан по подозрению в мошенническом хищении денежной суммы. Об этом “Фактинфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
Задержание было произведено в рамках уголовного дела по пункту 1 части 3 статьи 178 УК РА, расследуемого в производстве Управления по расследованию особо важных дел ГВСУ СК РА, в результате предпринятых вышеуказанным Управлением СК РА и Службой национальной безопасности следственных и оперативно-розыскных мероприятий.
По предварительным данным, подполковник подозревается в том, что он, вынашивая умысел на хищение путем обмана имущества в особо крупных размерах, под предлогом получения взятки для якобы организации по итогам жеребьевки прохождения находящимися на учебной стадии военной службы солдатами-срочниками, а также призывниками службы в воинских частях, расположенных на предпочтительной территории, за 2017-ый год потребовал и получил от родственников вышеупомянутых лиц денежные суммы в особо крупных размерах и распоряжался ими”, - сообщили в СК.