ՀՀԿ խորհուրդը որոշել է. ԱԺ ՀՀԿ խմբակցությունը պաշտոնապես կառաջադրի Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը 04/14/2018 14:07 | Քաղաքական
Ծաղկաձորում ապրիլի 14-ին տեղի է ունեցել ՀՀԿ գործադիր մարմնի և խորհրդի արտագնա նիստ:
Գործադիր մարմինը կուսակցության նախագահի առաջին տեղակալ Կարեն Կարապետյանի առաջարկությամբ որոշել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնում ՀՀԿ խորհրդին ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահ Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀԿ լրատվական ծառայությունից, խորհրդի նիստում գործադիր մարմնի որոշումը ներկայացրել է ՀՀԿ նախագահի առաջին տեղակալ Կարեն Կարապետյանը: Խորհուրդը քննարկել է հարցը և միաձայն կողմ արտահայտվել թեկնածությանը:
Ապրիլի 16-ին ՀՀ վարչապետի պաշտոնում ՀՀ Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցությունը պաշտոնապես կառաջադրի Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը:

Парламентская фракция РПА в понедельник официально выдвинет кандидатуру Сержа Саргсяна на пост премьер-министра Армении 04/14/2018   14:18  |  Политика
В армянском Цахкадзоре сегодня состоялось выездное заседание Исполнительного органа и Совета правящей Республиканской партии Армении (РПА).
По предложению первого вице-председателя партии Карена Карапетяна, Исполнительный орган РПА принял решение представить Совету РПА кандидатуру председателя партии Сержа Саргсяна на должность премьер-министра Армении.
Как сообщили “Арменпресс” в пресс-службе Республиканской партии, на заседании Совета решение ИО огласил первый вице-председатель партии Карен Карапетян. По итогам обсуждения Совет единогласно проголосовал за предложенную кандидатуру. 16 апреля парламентская фракция РПА официально выдвинет кандидатуру Сержа Саргсяна на должность премьер-министра Республики Армения.
10:45 10/04/2018  |  Лента новостейПарламент Армении созовет специальное заседание для избрания премьер-министра
00:05 10/04/2018  |  ПолитикаКандидатура Сержа Саргсяна будет предложена на пост премьер-министра Армении - Карапетян