Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ 04/14/2018 13:39 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ապրիլի 8-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 300 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 3300 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, շփման գծի հյուսիսային հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են հստակորեն կատարել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

В Минобороны Арцаха рассказали об оперативной обстановке на передовой за минувшую неделю 04/14/2018   13:53  |  Карабахский конфликт
В период с 8-го по 14-е апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 300 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР).
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел в сторону армянских позиций около 3300 выстрелов.
Помимо стрелкового оружия, на северном участке линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также автоматический станковый гранатомет(3 снаряда).
“Подразделения Армии обороны Арцаха продолжают четко выполнять поставленную перед ними боевую задачу, прибегая в случае крайней необходимости и к ответным действиям”, - отмечается в сообщении.