Հարուցվել է քրեական գործ՝ երկու անձի մահվան պատճառ դարձած վթարի դեպքի առթիվ 04/13/2018 17:45 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ 2 անձի մահվան պատճառ դարձած վթարի դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Նախնական տվյալներով՝ 2018թ. ապրիլի 13-ին` ժամը 08.50-ի սահմաններում, Երևան-Երասխ ավտոճանապարհով դեպի Արտաշատ ընթանալիս Արարատի մարզի Ազատավան գյուղի ճանապարհահատվածում «BMW 525 I» մակնիշի ավտոմեքենան, դուրս գալով ճանապարհի երթևեկելի մասից, բախվել է երկաթյա արգելապատնեշներին, որի հետևանքով նույն ավտոմեքենայի վարորդ Ա.Հախնազարյանը՝ ծնված 1984թ., և ուղևորուհի Լ. Պողոսյանը՝ ծնված 1982թ., ստացած մարմնական վնասվածքներից տեղում մահացել են, ևս մեկ ուղևորուհի՝ ծնված 1991 թ., մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Արարատի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասով:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, նշանակվել են դիակի դատաբժշկական և դատաբժշկական փորձաքննություններ:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ վթարի պատճառներն ու բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

СК Армении завел уголовное дело по факту ДТП в Араратской области, унесшего жизни двух человек 04/13/2018 18:05 | Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Араратской области возбуждено уголовное дело по факту ДТП, ставшего причиной смерти 2 человек. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
По предварительным данным, 13-го апреля 2018 года, около 08:50, автомобиль марки «BMW 525 I», двигавшийся по автомагистрали “Ереван-Ерасх” в сторону Арташата, на участке трассы в селе Азатаван Араратской области съехал с проезжей части дороги и врезался в железобетонное ограждение. В результате аварии водитель той же машины А. Ахназарян(1984 г.р.) и пассажир Л. Погосян(1982 г.р.) от полученных травм скончались на месте. Еще один пассажир(1991 г.р.) с телесными повреждениями был госпитализирован в медцентр “Эребуни”.
По данному факту следственным управлением СК РА по Араратской области возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 242("Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств,повлекшее по неосторожности смерть двух
или более человек") Уголовного кодекса РА.
"Произведен осмотр места происшествия, назначены судмедэкспертизы.Предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление причин и всех обстоятельств аварии", - отмечается в сообщении.