Բնակիչների՝ ականապայթյունային վիրավորում ստանալու դեպքով հարուցվել է քրեական գործ 04/13/2018   15:10  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Տավուշի մարզի բնակիչների ականապայթյունային վիրավորում ստանալու դեպքի առթիվ։
Այս մասին հայտնեցին Քննչական կոմիտեից՝ հավելելով, որ նախնական տվյալներով՝ 2018թ. ապրիլի 12-ին՝ ժամը 14:30-ի սահմաններում, Տավուշի մարզի Այգեձոր գյուղի երեք բնակիչ խոտաբույսեր հավաքելու նպատակով մուտք են գործել ՀՀ ՊՆ N զորամասի մարտական դիրքերի միջանկյալ տարածք, որտեղ պայթել է պայթուցիկ սարք, ինչի հետևանքով բնակիչներն ստացել են վնասվածքներ։
Բնակիչներից մեկն ստացել է ականապայթյունային վիրավորում՝ աջ բազկի ստորին երրորդի տրավմատիկ ամպուտացիա, մարմնի աջ և ձախ կեսերի բազմաթիվ բեկորային վնասվածքներ, իսկ մյուս երկուսը՝ ականապայթյունային վիրավորում՝ ձախ ոտնաթաթի տրավմատիկ ամպուտացիա:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (անփույթ վերաբերմունքը ծառայության նկատմամբ, եթե անզգուշությամբ առաջացրել են ծանր հետևանքներ):
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
13:36 06/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում ականի պայթյունից վիրավորներից մեկը դուրս է գրվել հիվանդանոցից, մյուսն արդեն ինքնուրույն շնչում է
16:04 02/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում ականի պայթյունի հետևանքով վիրավորներից մեկի վիճակը բավարար է, մյուսի վիճակը շարունակում է մնալ ծանր
13:22 31/03/2018  |  Արտակարգ պատահարներ«HALO TRUST»-ի ներկայացուցիչը մտահոգված է. ողբերգական պատահարը անհրաժեշտ հետեւությունների տեղիք է տալիս
16:45 29/03/2018  |  Արտակարգ պատահարներՀայտնի են Արցախում պայթյունից զոհված ականազերծողների անունները
16:05 29/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի բնակիչները շարունակում են կրել պատերազմի հետևանքները. դեռևս կան ականներ բնակավայրերին մոտ. Դավիթ Բաբայան
14:37 29/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱրցախում ականազերծողների մահվան փաստով քրեական գործ է հարուցվել
13:07 29/03/2018  |  Արտակարգ պատահարներ«HALO Trust»-ը ճշգրտել է Արցախում ականի պայթյունի հստակ վայրը

Три человека подорвались на мине в Тавушской области Армении 04/13/2018   15:29  |  Криминальная хроника
Шестым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело по факту получения жителями Тавушской области минно-взрывных ранений.
Об этом сообщили в Следственном комитете Армении. В ведомстве также проинформировали, члто по предварительным данным, 12-го апреля 2018 года, около 14:30 трое жителей села Айгедзор Тавушской области Армении с целью сбора травянистых растений проникли на промежуточную территорию боевых позиций N-ской воинской части Минобороны РА, где взорвалось взрывное устройство. В результате взрыва жители получили ранены.
Один из жителей получил  минно-взрывное ранение(травматическая ампутация нижней трети правой руки, множественные осколочные ранения правой и левой половин тела), а двое других - минно-взрывное ранение(травматическая ампутация левой стопы).
По данному факту шестым гарнизонным следственным отделом ГВСУ Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело  по части 2 статьи 376(“Халатное отношение к службе, повлекшее по неосторожности тяжкие последствия”) Уголовного кодекса РА.
Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего.