ՀՀԿ ԳՄ-ն կուսակցության խորհրդին կառաջարկի վարչապետի թեկնածու առաջադրել Սերժ Սարգսյանին 04/11/2018 21:31 | Քաղաքական
Հայաստանի հանրապետական կուսակցությունը շաբաթ օրը կուսակցության խորհրդին է առաջարկելու ՀՀ վարչապետի պաշտոնում առաջադրելու կուսակցության ղեկավար Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը: ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին հայտնեց կուսակցության խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
«ՀՀԿ ԳՄ-ն սկսեց քննարկումները ապագա վարչապետի հետ կապված: Քննարկումները գնացին միասնության, համերաշխության մթնոլորտում: Բոլորն ընդունեցին այն առաջարկը, որն արվել էր ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի կողմից նախօրեին, և մենք որպես Գործադիր մարմին, ՀՀԿ խորհրդի նիստին շաբաթ օրը կներկայացնենք վարչապետի թեկնածուին: Պարզ է , թե ով է լինելու մեր վարչապետի թեկնածուն՝ կուսակցության ղեկավար Սերժ Սարգսյանը: Այլ թեկնածուի անուն չի էլ հնչել»,- ասաց նա:

Правящая РПА предложит кандидатуру Сержа Саргсяна на пост премьер-министра Армении 04/12/2018   00:10  |  Политика
Правящая Республиканская партия Армении предложит выдвинуть кандидатуру третьего президента РА и лидер РПА Сержа Саргсяна на пост премьер-министра. Об этом в среду на брифинге по итогам заседания исполнительного органа РПА заявил вице-спикер Национального Собрания Армении, член исполнительного органа правящей Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов.
"На заседании исполнительного органа РПА нами было рассмотрено и единогласно принято предложение первого исполняющего обязанности премьер-министра Армении Карена Карапетяна.  На намеченном на субботу заседании совета РПА мы представим кандидатуру премьера. Ясно, кто будет нашим кандидатом на пост премьер-министра – лидер партии Серж Саргсян. Другие кандидатуры и не обсуждались", - заявил Шармазанов.