Առանձնակի հաջողությունների հասած երիտասարդները տարկետում ստանալու հնարավորություն կունենան 04/11/2018 17:43 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի կառավարության առաջիկա նիստերից մեկում որոշման նախագիծ կընդունվի առանձնակի հաջողությունների հասած երիտասարդներին զինվորական ծառայությունից տարկետում տալու մասին, որում սահմանված են նաև համապատասխան չափորոշիչները:
Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վիգեն Սարգսյանը՝ պատասխանելով «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Գորգիսյանի հարցին: «Առաջիկա նիստերից մեկում նախագիծը կառավարության որոշման տեսքով ընդունվելու է: Նախագծում եղած չափորոշիչները կարելի է հիմք ընդունել»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Վիգեն Սարգսյանը:
Նախարարի պաշտոնակատարը հավելեց, որ ակտիվ քայլեր են ձեռնարկվում զինված ուժերում գիտական վաշտ ձևավորելու ուղղությամբ այն նորակոչիկների համար, ովքեր իրենց գիտելիքները կարող են ծառայեցնել զինված ուժերի խնդիրների լուծմանը:

Правительство Армении предоставит достигшим выдающихся успехов молодым людям отсрочку от военной службы 04/11/2018   17:59  |  Лента новостей
Проект решения о предоставлении отсрочки от военной службы достигшим выдающихся успехов молодым людям будет принят на одном из предстоящих заседаний правительства. В проекте также будут указаны соответствующие критерии для предоставления отсрочки. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил исполняющий обязанности министра обороны Армении Виген Саркисян в ответ на вопрос депутата Геворга Горгисяна.
«Законопроект будет принят в форме решения правительства на одном из предстоящих заседаний. Представленные в законопроекте критерии можно рассматривать в качестве основы», - сказал он.
Саркисян отметил, что министерство активно работает над созданием научной роты призывников в вооруженных силах, которая сможет служить своими знаниями и навыками для решения военных задач.
15:28 21/03/2018  |  Лента новостейВ Армении проходящим обучение в зарубежных школах призывникам предоставят отсрочку от армии