Արա Բաբլոյանը կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ 04/10/2018 17:01 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 12-13-ը կլինի Սանկտ Պետերբուրգում` մասնակցելու ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի, 47-րդ լիագումար, տնտեսական եւ ֆինանսների հարցերով, քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության, պաշտպանության եւ անվտանգության մշտական հանձնաժողովների, ինչպես նաեւ երիտասարդական ՄԽՎ նիստերին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԺ լրատվության եւ հանրության հետ կապերի վարչությունը:
Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Խոսրով Հարությունյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հերմինե Նաղդալյանը, Կարեն Բեքարյանը, Ռոմիկ Մանուկյանը եւ Միհրան Հակոբյանը:

Спикер парламента Армении отправится в Санкт-Петербург 04/10/2018 17:57 | Лента новостей
Делегация во главе с председателем Национального собрания Армении Арой Баблояном 12-13 апреля будет находиться в Санкт-Петербурге. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
В Санкт-Петербурге делегация НС Армении примет участие в заседаниях Совета ПА ОДКБ, Совета МПА СНГ, 47-го пленарного заседания и заседаниях постоянных комиссий по экономическим и финансовым вопросам, по политическим вопросам и международному сотрудничеству, по обороне и безопасности, а также Молодежной МПА.
В составе возглавляемой А.Баблояном делегации – председатель Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Хосров Арутюнян, депутаты НС Эрмине Нагдалян, Карен Бекарян, Ромик Манукян и Мигран Акопян.