Կարեն Կարապետյանի մոտ քննարկվել են ԵԱՏՄ տարածքում ապրանքների տեղաշարժին վերաբերող հարցեր 04/10/2018   16:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի մոտ տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) տարածքում ապրանքների տեղաշարժին և վարչարարությանը վերաբերող հարցեր: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Մասնավորապես անդրադարձ է կատարվել ապրանքների հետագծելիության ապահովման, նույնականացման միջոցներով ապրանքների մակնշման ու փաստաթղթային ուղեկցման, տնտեսվարողների համար բիզնես գործընթացների պարզեցման հարցերին:
Պետական եկամուտների կոմիտեի ներկայացուցիչները տեղեկացրել են ԵԱՏՄ տարածքում   ապրանքների և ծառայությունների ուղեկցող փաստաթղթերի  փոխադարձ ճանաչելիության էլեկտրոնային համակարգի ներդրման նախաձեռնության մասին, որը միության անդամ երկրների կողմից արժանացել է նախնական հավանության: Նշվել է, որ այժմ պատրաստվում է համակարգի ներդրման տեխնիկական առաջադրանքը:
Կարեն Կարապետյանը կարևորել է տնտեսվարողների համար փաստաթղթաշրջանառության պարզեցումը և հանձնարարել պատասխանատու գերատեսչությունների ղեկավարներին ներկայացնել համապատասխան հիմնավորումներով առաջարկություններ՝ դրանք ԵԱՏՄ տարբեր հարթակներում քննարկելու համար:
20:04 04/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՏՄ կոլեգիան և «Միր» հեռուստաընկերությունը փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել
11:05 02/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱշոտ Մանուկյանը Մոսկվայում մասնակցել է ԵԱՏՄ պետությունների էներգետիկայի բնագավառի լիազոր մարմինների ղեկավարների խորհրդակցությանը
09:17 24/01/2018  |  ՄամուլՏիգրան Սարգսյանը ԵԱՏՄ «վարչապետ» նշանակվեց, որ ԵԱՏՄ տարածքում ընդհա­նուր արժույթի անցնելու խնդիրը լուծեր. «Հրապարակ»
17:25 23/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՏՄ-ում վերջին երկու տարիներին Հայաստանը գրանցել է լավագույն արդյունքները. Ղազախստանի դեսպան
14:51 10/10/2017  |  ՔաղաքականՀայաստանը ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու պահանջը արտաքին ուժերի պատվեր է. հայտարարություն
11:53 04/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն մերժեց ԵԱՏՄ-ից Հայաստանը դուրս բերելու հարցը քննարկելու համար ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու նախագիծը
12:41 03/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն արտահերթ ռեժիմով քննարկում է ՀՀ-ն ԵԱՏՄ-ից դուրս բերելու առաջարկն ուսումնասիրելու համար ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու հարցը
17:28 27/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ հանձնաժողովը հետաձգեց ՀՀ-ն ԵԱՏՄ կազմից դուրս բերելու նախագծի քննարկումը. նախագծի հեղինակը չէր ներկայացել
17:06 27/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ հանձնաժողովը մերժեց ԵԱՏՄ-ից ՀՀ-ն դուրս բերելու նախագծի քննարկման ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու հարցը

Карен Карапетян заявил о важности упрощения документооборота на территории ЕАЭС для бизнесменов из Армении 04/10/2018   18:20  |  Лента новостей
Вопросы, связанные с передвижением товаров на территории Евразийского экономического союза (ЕАЭС) и администрированием, обсуждались в ходе совещания у исполняющего обязанности премьер-министра Армении  Карена Карапетяна.
Как сообщает пресс-служба правительства РА, в частности, участники совещания коснулись вопросов обеспечения прослеживаемости товаров, маркировки и документального сопровождения товаров, упрощения бизнес-процессов для хозяйствующих субъектов.
Представители Комитета государственных доходов сообщили об инициативе по внедрению электронной системы взаимного признания сопроводительных документов для товаров и услуг на территории ЕАЭС, которая удостоилась предварительного одобрения стран-членов Союза. Было отмечено, что в настоящее время ведется подготовка технической задачи по внедрению системы.
Карен Карапетян указал на важность упрощения документооборота для хозяйствующих субъектов и поручил главам ответственных ведомств внести предложения с соответствующими доводами  для обсуждения их на различных платформах ЕАЭС.
18:12 30/03/2018  |  Лента новостейДелегация во главе с вице-премьером Армении приняла участие в заседании Евразийского экономического совета
17:51 30/03/2018  |  Лента новостейТатьяна Валовая: ЕАЭС необходимо выработать согласованный подход по криптовалютам и блокчейну
13:49 22/03/2018  |  ИнтервьюТигран Саркисян рассказал о работе над концепцией формирования общего финансового рынка ЕАЭС
17:43 14/03/2018  |  Лента новостейПредставлен проект единой системы прослеживаемости товаров в ЕАЭС
09:40 03/02/2018  |  Лента новостейСтраны ЕврАзЭС согласовали пороги беспошлинной интернет-торговли
17:37 02/02/2018  |  Лента новостейКарен Карапетян: объем торговли Армении со странами ЕАЭС в 2017 году вырос на 25%