ԵՄ-ն կավելացնի ՀՀ-ին տրամադրվող ֆինանսական աջակցությունը 04/10/2018 12:08 | ԼՐԱՀՈՍ
Եվրոպական Միությունը կավելացնի Հայաստանին տրամադրվող ֆինանսական աջակցությունը՝ «Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին» համաձայնագրի արդյունավետ իրականացումն ապահովելու նպատակով: Ազգային ժողովում ՀՀ-ԵՄ համաձայնագիրը վավերացնելու հարցի քննարկմանն այս մասին հայտնեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանը:
«2017-2020 թվականների համար Հայաստանին տրամադրվելու է Եվրամիության օժանդակության ծրագրված ծավալը, որը կկազմի մոտավորապես 170-175 միլիոն եվրո»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց փոխնախարարը:
Նա տեղեկացրեց, որ ԵՄ-ի կողմից հաստատվել է համապատասխան փաստաթուղթը, որը կրում է «Միասնական ֆինանսական աջակցություն» խորագիրը:

Евросоюз увеличит финансовую помощь Армении 04/10/2018   12:27  |  Лента новостей
Европейский союз увеличит финансовую помощь Армении в целях эффективной реализации условий подписанного в ноябре 2017 года в рамках саммита Восточного партнерства Соглашения.Об этом, как передает "Арменпресс", сообщил заместитель министра иностранных дел Армении Карен Назарян.
Национальное собрание Армении на заседании во вторник, 10 апреля, обсуждает вопрос о ратификации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и ЕС.
"В 2017-2020 годах Армении будет предоставлена финансовая помощь в размере примерно 170-175 млн. евро",- сказал Карен Назарян.
По его словам, ЕС утвердил соответствующий документ под заглавием "Общая финансовая поддержка".
17:04 28/03/2018  |  Лента новостейЭдвард Налбандян высоко оценил усилия депутата Европарламента Франка Энгеля по развитию отношений между Арменией и ЕС
14:19 22/03/2018  |  Лента новостейАрмения в направлении либерализации визового режима работает с отдельными странами ЕС – Шаварш Кочарян