Զինվորը մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել կրծքավանդակի շրջանում 04/09/2018   22:02  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հակառակորդի կողմից Ժամկետային զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից։
Հակառակորդի կրակոցից զինվոր է մահացել
«09.04.2018թ. ժամը 14:20-ի սահմաններում N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի արձակած կրակոցի հետևանքով կրծքավանդակի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Նարեկ Գևորգի Հարությունյանը: Վերջինս զինհոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է:
Երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ, կատարվում է նախաքննություն»:
20:36 09/04/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդի կրակոցից զինվոր է մահացել
09:45 08/02/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդի կրակոցից զինծառայող է զոհվել
11:11 29/01/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱրցախում զինվոր է զոհվել
12:46 09/01/20182017 թ. ՀՀ Զինված ուժերում և ԼՂ Պաշտպանության բանակում մահացության դեպքերի մասին
10:16 23/11/2017  |  ՄամուլԵթե անգամ ադրբեջանցի դիպուկահարն է սպանության հեղինակը, դա դեռ չի նշանակում, թե այս կողմում մեղավորներ չեն կարող լինել. «Հժ»
23:07 04/11/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԶինվորները բեկորային վնասվածքներ են ստացել՝ պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով
12:31 22/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԶինծառայողն ինքնասպանություն է գործել. մեկ անձ ձերբակալվել է
14:54 21/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԶինծառայողի սպանության կասկածանքով ձերբակալվել է կրտսեր սերժանտը

Уголовное дело возбуждено по факту убийства противником армянского военнослужащего 04/10/2018   09:04  |  Карабахский конфликт
Уголовное дело возбуждено по факту убийства противником военнослужащего-срочника, младшего сержанта Нарека Арутюняна.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 9-го апреля, около 14:20, вследствие произведенного противником выстрела в направлении боевого поста оборонительного участка N-ской воинской части Армии обороны смертельное огнестрельное ранение в области грудной клетки получил военнослужащий-срочник, младший сержант Нарек Геворкович Арутюнян. Он скончался по дороге в военный госпиталь.
"Вторым гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту убийства по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма. Ведется предварительное следствие", - говорится в сообщении.