ՀՀ նորընտիր նախագահը մինչ պաշտոնի ստանձնումը տիկնոջ հետ հյուրընկալվել է Բաղրամյան 26-ում 04/09/2018   11:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նորընտիր նախագահ Արմեն Սարգսյանը Հայաստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնն ստանձնելու հանդիսավոր արարողությունից առաջ տիկնոջ հետ այսօր առավոտյան հյուրընկալվել է Հանրապետության Նախագահի նստավայրում: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Արմեն Սարգսյանին և տիկին Նունե Սարգսյանին դիմավորել են Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանը:
Նախագահական նստավայրի ոսկեզօծ դահլիճում հյուրընկալության ժամանակ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, նշելով, որ րոպեներ անց տեղի կունենա նորընտիր նախագահի պաշտոնի ստանձնման արարողությունը, ևս մեկ անգամ Արմեն Սարգսյանին մաղթել է հաջողություններ:
«Պարո՛ն Սարգսյան, Ձեզ հետ առիթներ ունեցել ենք խոսելու մեր երկրի զարգացման հրամայականների մասին: Վստահ եմ, որ մենք որոշ ժամանակ հետո կարողանալու ենք արձանագրել հաջողություններ. ուղղակի դատապարտված ենք հաջողություն ունենալու: Իհարկե, վստահ եմ, որ տիկին Նունեն կօգնի Ձեզ, որովհետև դա պարզապես անհրաժեշտություն է»,-ասել է Նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Նորընտիր նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Սերժ Սարգսյանին և տիկին Ռիտա Սարգսյանին հյուրընկալության համար:
«Պարո՛ն Նախագահ, ես նույնպես համաձայն եմ, որ ուրիշ ճանապարհ չունենք հաջողությունից բացի: Եվ կարծում եմ այդ հաջողությունների գրավականը ոչ միայն նախորդ շուրջ 30 տարիներն են, այլ հատկապես վերջին տասը տարին: Իհարկե, ակնկալում եմ Ձեզ հետ միասին շատ սերտ աշխատել երկար տարիներ: Վստահ եմ, որ Նունեն ինձ կօգնի՝ ոչ միայն, որ իմ 50 տարվա ընկերն է, 40 տարվա կինս, այլ նաև ունի փայլուն օրինակ՝ տիկին Ռիտայի օրինակը, թե ինչպես պետք է նախագահին աջակից լինել, օգնել և ոչ միայն աջակցել, նաև լինել ինչ-որ տեղ առաջնորդ որոշակի ուղղության մեջ: Այնպես որ, կարծում եմ անելիք շատ կա: Ես պատրաստ եմ աշխատելու»,-ասել է նորընտիր նախագահ Արմեն Սարգսյանը:
10:15 07/04/2018  |  ՄամուլԼրագրողների առաջ դռները կփակվեն նաև Արմեն Սարգսյանի երդմնակալության ժամանակ. «Հրապարակ»
09:52 07/04/2018  |  ՄամուլԱրմեն Սարգսյանի երդմնակալությունից հետո «Ֆլորենս»-ում կլինի խնջույք. «Հրապարակ»
09:54 06/04/2018  |  ՄամուլԱրմեն Սարգսյանն է ինքն է որոշում՝ ում հրավիրել. «Ժամանակ»
09:12 06/04/2018  |  ՄամուլԱրմեն Սարգսյանն ինտենսիվ պատրաստվում է երդմնակալությանը. 500 անձնական հյուր ունի. «Հրապարակ»

Действующий и новоизбранный президенты Армении провели встречу перед церемонией инаугурации 04/09/2018   11:58  |  Лента новостей
Новоизбранный президент Армен Саркисян до торжественной церемонии вступления в должность Президента Республики Армения, сегодня утром с супругой посетил президентскую резиденцию.
Как сообщает пресс-служба главы государства, Армена Саркисяна и госпожу Нуне Саркисян встречали президент Серж Саргсян и госпожа Рита Саргсян.
Во время приема в Позолоченном зале президентской резиденции Серж Саргсян, отметив, что через считанные минуты состоится церемония вступления в должность новоизбранного президента, еще раз пожелал Армену Саркисяну успехов.
«Господин Саркисян, у нас были поводы беседовать с Вами о насущных требованиях развития нашей страны. Уверен, что спустя определенное время мы сможем констатировать успехи: просто обречены на успехи. Конечно, уверен, что госпожа Нуне поможет Вам, поскольку это просто необходимость», - сказал президент Серж Саргсян.
Новоизбранный президент выразил благодарность Сержу Саргсяну и госпоже Рите Саргсян за прием.
«Господин Президент, я также согласен, что иного пути, кроме успехов, у нас нет. И считаю, что залог этих успехов – не только предыдущие почти три десятилетия, но и особенно последние десять лет. Конечно, рассчитываю вместе с Вами очень тесно работать долгие годы. Уверен, что Нуне мне поможет – не только потому, что является моим другом на протяжении пятидесяти лет, супругой на протяжении сорока лет, но и имеет перед глазами блестящий пример в лице госпожи Риты – как должно поддерживать президента, помогать, и не только содействовать, но и быть где-то лидером в определенном направлении. Так что полагаю, дел предстоит много. Я готов работать», - сказал новоизбранный президент Армен Саркисян.