Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի մարզիչը հրաժարական է ներկայացրել 04/06/2018 14:03 | Մարզական
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանը հրաժարական է տվել, որն ընդունվել է ՀՖՖ նախագահի կողմից:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան: Ապրիլի 6-ին ՀՖՖ շտաբ-բնակարանում կայացավ ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի և Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանի հանդիպումը, որի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի ազգային հավաքականի մրցելույթները:
Քննարկման արդյունքում Արթուր Պետրոսյանը ներկայացրել է իր դիրքորոշումը և հիմնավորումները ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ: Նշվել է, որ Ազգերի Լիգայի մրցաշարին նախապատրաստվելու համար քիչ ժամանակ է մնացել, իսկ ազգային հավաքականին պետք են փոփոխություններ:
Արթուր Պետրոսյանը հրաժարական է ներկայացրել, որն ընդունվել է Ռուբեն Հայրապետյանի կողմից:
ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը և Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանը փոխադարձ շնորհակալություն են հայտնել համատեղ աշխատանքի համար:

Артур Петросян подал в отставку с поста с тренера сборной Армении по футболу 04/06/2018   14:14  |  Спорт
Тренер сборной Армении по футболу Артур Петросян подал заявление об отставке. Об этом сообщает пресс-служба Федерации футбола Армении(ФФА).
В штаб-квартире Федерации футбола Армении сегодня, 6 апреля, состоялась встреча президента ФФА Рубена Айрапетяна и главного тренера национальной сборной по футболу Артура Петросяна. Собеседники обсуждали выступления сборной Армении.
“По итогам обсуждения Артур Петросян представил свою позицию по сложившейся ситуации и обоснования. Было отмечено, что для подготовки к Лиге Наций остается мало времени, и сборной Армении нужны перемены. Артур Петросян подал в отставку, Рубен Айрапетян принял его отставку”, – говорится в сообщении.