Զինված ավազակային հարձակում «Ֆաստ կրեդիտ կապիտալ»-ի մասնաճյուղում. հափշտակված գումարը կազմում է շուրջ 6.341.000 դրամ 04/03/2018   12:27  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ «Ֆաստ կրեդիտ կապիտալ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի Ավան մասնաճյուղում տեղի ունեցած ավազակային հարձակման դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նախնական տվյալներով՝ 2018 թվականի ապրիլի 2-ին՝ ժամը 21:30-ի սահմաններում, դիմակավորված անձը, զենքի նմանվող առարկաներով՝ ատրճանակով և նռնակով զինված, մուտք է գործել Երևան քաղաքի Խուդյակով փողոցում գործող «Ֆաստ կրեդիտ կապիտալ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի գրասենյակ և այնտեղ գտնվող հաճախորդի ու աշխատակիցների կյանքի համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով պահանջել է գումար։ Աշխատակցից վերցնելով առանձնապես խոշոր չափերի գումար` ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը դիմել է փախուստի։ Նախնական տվյալներով՝ հափշտակված գումարը կազմում է շուրջ 6.341.000 ՀՀ դրամ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, ստեղծվել է քննչական խումբ, հաճախորդը և ՓԲԸ-ի աշխատակիցը ճանաչվել են տուժող:
Առգրավվել են ՓԲԸ-ի տեսանկարահանող սարքերի տեսագրությունները:
Դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ՝ հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան բաժնին՝ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ ձեռնարկելու ուղղությամբ:

СК Армении сообщил подробности разбойного нападения на офис кредитной организации в Ереване 04/03/2018   12:45  |  Криминальная хроника
Уголовное дело  возбуждено по факту разбойного нападения на филиал универсальной кредитной организации ЗАО “Фаст кредит капитал” в  столичном районе Аван. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
По предварительным данным, 2-го апреля, около 21:30, неизвестный в маске и с предметами, напоминающими оружие - вооруженный пистолетом  и гранатой - проник в офис кредитной организации ЗАО “Фаст кредит капитал”, расположенный на улице Худякова в столичном районе Аван, и, угрожая находившимся там сотрудникам применением опасного для жизни насилия, потребовал деньги. Забрав у сотрудников сумму в особо крупном размере, предполагаемый преступник обратился в бегство. По предварительным данным, сумма украденного составила около 6 млн. 341 тыс. драмов.
По данному факту следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по признакам пункта 1 части 3 статьи 175("Разбой, совершенный в целях хищения имущества в особо крупных размерах") и части 1 статьи 235("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств") Уголовного кодекса РА. Создана следственная группа. Клиент и сотрудник ЗАО признаны потерпевшими.
"Изъяты записи с камер видеонаблюдения ЗАО. Для установления обстоятельств произошедшего соответствующему отделу Полиции поручено предпринять оперативно-розыскные мероприятия. Предварительное следствие продолжается", - отмечается в сообщении.