Նախագահը շնորհավորել է Աբդելֆաթթահ ալ Սիսիին Եգիպտոսի նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ 04/02/2018 11:07 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբդելֆաթթահ ալ Սիսիին Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով նրան քաջառողջություն և արգասաբեր գործունեություն, իսկ Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին` հարատև խաղաղություն և բարօրություն: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
«Հայ-եգիպտական դարավոր հարաբերությունները մշտապես աչքի են ընկել առանձնահատուկ ջերմությամբ և անմիջականությամբ։ Անցած տարիների ընթացքում մեզ հաջողվել է զգալիորեն խորացնել մեր բարեկամ երկրների միջև առկա բազմաբնույթ համագործակցությունը, հաստատել բարձր մակարդակի կայուն երկխոսություն՝ հիմնված փոխադարձ վստահության և փոխըմբռնման վրա»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում։

Серж Саргсян поздравил Абдельфаттаха аль Сиси с переизбранием на пост президента Египта 04/02/2018   11:55  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание Абдельфаттаху аль Сиси в связи с его избранием на пост президента Арабской Республики Египет, пожелав ему доброго здоровья и плодотворной деятельности, а дружественному народу Египта вечного мира и благоденствия. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
"Многовековые армяно-египетские отношения всегда выделялись особой теплотой и искренностью. В течение последних лет нам удалось значительно углубить многоплановое сотрудничество между нашими дружественными странами, наладить стабильный диалог высокого уровня, основанный на взаимном уважении и взаимопонимании", - сказано в поздравительном послании президента РА.