Գյումրիից դեպի Երևանի Ազատության հրապարակ՝ Փաշինյանը քայլարշավ է սկսել 03/31/2018   13:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գյումրու Վարդանանց հրապարակից մեկնարկել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախաձեռնած «Իմ քայլը» արշավը: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառել է ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Գյումրիի Վարդանանց հրապարակից սկսում եմ 14-օրյա քայլարշավ դեպի Երևանի Ազատության հրապարակ՝ ընդդեմ Սերժի ու ՀՀԿ-ի»,- ասվում է գրառման մեջ։
14 օրերի ընթացքում մասնակիցները շուրջ 200 կմ ճանապարհը կանցնեն միայն քայլելով, կկատարեն շուրջ 300 հազար քայլ՝ լինելով Սպիտակ, Վանաձոր, Դիլիջան, Սևան, Հրազդան, Աբովյան քաղաքներում և ապրիլի 13-ին՝ ժամը 18։30, կհասնեն Երևան՝ Ազատության հրապարակ, որտեղ կմեկնարկի հանրահավաք։
Իսկ մարտի 31-ին քայլերթը կընթանա Գյումրի – Ջաջուռ երթուղով և ժամը 16։00-ին ճանապարհին տեղի կունենա ճեպազրույց ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ։

Оппозиционный депутат парламента Армении в знак протеста начал пеший ход из Гюмри в Ереван 03/31/2018   14:43  |  Лента новостей
Руководитель оппозиционной фракции “Елк” (“Выход”) Национального собрания Армении  Никол Пашинян сегодня, 31 марта, на своей странице в соцсети Facebook сообщил о начале 14-дневного шествия против правящей Республиканской партии Армении (РПА).
“С площади Вардананц в Гюмри начинаю 14-дневное протестное шествие, которое завершится на площади Свободы в Ереване – против Сержа Саргсяна и РПА”, – сообщил депутат.
Он также проинформировал, что в рамках инициированной партией “Гражданский договор” акции “Мой шаг” он побывает в городах Гюмри, Ванадзор, Севан, Раздан, Абовян, , а 13 апреля, в 18:30 участники шествия дойдут до Площади Свободы в Ереване, где начнется митинг.