Ֆրանսիայում վարորդը փորձել է բաբանահարել զինվորականների խմբին 03/29/2018 13:25 | Միջազգային լրահոս
Իզեր ֆրանսիական դեպարտամենտում վարորդը փորձել է տապալել առավոտյան վազքի համար փողոց դուրս եկած զինծառայողների խմբին, հաղորդում է BFMTV հեռուստաալիքը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել զորանոցից ոչ հեռու, Վարս-Ալյեր-է-Ռիսսե կոմունայում:
Ինչպես հաղորդում է France Info պորտալը, տեղեկատվություն առ այն, թե տեղի ունեցածն արդյո՞ք ահաբեկչական ակտ է, դեռևս չկա: BFMTV-ի տեղեկություններով, ոչ ոք չի տուժել, ավտոմեքենայի վարորդը պատահարի վայրից փախուստի է դիմել:
ՌԻԱ Նովոստին հաղորդում է, որ այսօր Տրեբ կոմունայում Կարկասոն քաղաքից ոչ հեռու տեղի է ունենում անցած ուրբաթ կատարված ահաբեկչական ակտի զոհերի հետ հրաժեշտը: Սգո արարողություններին մասնակցում են երկրի վարչապետ Էդուար Ֆիլիպպն ու ՆԳՆ ղեկավար Ժերար Կոլլոնը:
Հիշեցնենք, որ անցած ուրբաթ Օդ դեպարտամենտում տեղի է ունեցել հարձակումների շարք: Ծնունդով Մարոկկոյից Ռեդուան Լակդիմը հափշտակել էր ավտոմեքենան, վնասվածք պատճառել վարորդին ու սպանել ուղևորին: Հետո նա հարձակվել էր վազքից վերադարձող անզեն հատուկ նշանակության ջոկատայինների խմբի վրա: Ավելի ուշ նա գնացել էր Super U սուպերմարկետի մոտ, որը գտնվում է Տրեբ կոմունայի հարևանությամբ, այնտեղ պատանդներ վերցրել:

Водитель попытался протаранить группу военных во Франции 03/29/2018 13:56 | Международные новости
Во французском департаменте Изер водитель попытался сбить группу военнослужащих, вышедших на утреннюю пробежку, передает РИА Новости со ссылкой на телеканал BFMTV.
Инцидент произошел в коммуне Варс-Альер-э-Риссе, неподалеку от казармы.
Как сообщает портал France Info, "информации о том, было ли произошедшее терактом, пока нет". По информации BFMTV, никто не пострадал. Водитель автомобиля скрылся с места происшествия.
Сегодня в коммуне Треб, неподалеку от города Каркасон, проходит прощание с жертвами теракта, произошедшего в минувшую пятницу. Участие в траурных церемониях принимают премьер-министр страны Эдуар Филипп и глава МВД Жерар Коллон.
В прошлую пятницу в департаменте Од произошла серия нападений. Выходец из Марокко Редуан Лакдим захватил машину, ранил водителя и убил пассажира. Затем он напал на возвращавшуюся с пробежки группу безоружных спецназовцев. Позже он приехал к супермаркету Super U в соседней коммуне Треб и захватил там заложников.