Ավտոլվացման կետի 22-ամյա աշխատակիցը հաճախորդի մեքենայից հափշտակել է բանկային քարտը ու փոխանցում կատարել իր խաղային հաշվին 03/27/2018   13:13  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված անհրաժեշտ գործողությունների արդյունքում բացահայտվել է գողացված բանկային քարտի միջոցով համակարգչային տեխնիկայի օգտագործմամբ կատարված հափշտակությունը։  Մեղադրանք է առաջադրվել ավտոլվացման կետի 22-ամյա աշխատակցին:
Նախնական քննության տվյալներով՝ 2017թ. հունվարի 7-ին՝ քաղաքացին իր ավտոմեքենան տարել է ավտոլվացման կետ՝ լվանալու, որի ժամանակ ավտոմեքենայի միջից հափշտակվել է կանխիկ գումար, բանկային քարտ և վերջինիս կցված հեռախոսային համարի քարտը: Ձեռնարկված քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով նույն ավտոլվացման կետի աշխատակիցն է՝ ծնված 1995թ.: Բացի այդ, իրականացված օբյեկտիվ և բազմակողմանի քննությամբ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ 22-ամյա երիտասարդը, գողացված բանկային քարտի տվյալները օգտագործելով, համակարգչային տեխնիկայի օգտագործմամբ այլ քաղաքացու քարտային հաշվից կատարել է փոխանցումներ իր խաղային հաշիվներին՝ հափշտակելով զգալի չափի գումար։
Մինչդատական վարույթում ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ ավտոլվացման կետի 22-ամյա աշխատակցին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 181-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին:
15:45 28/02/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԳողություն տուրիստական ընկերության գրասենյակից (տեսանյութ)
18:24 21/02/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԳողություն է կատարվել պահեստարան հանդիսացող ավտոտնակից (տեսանյութ)
15:06 02/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱմանորի գիշերը վարկային կազմակերպության գրասենյակից կատարվել է մի քանի հարյուր հազար դոլարի հափշտակություն
19:25 05/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԳողության փորձ Երևանում. բանկոմատի փողերի վրա հատուկ ներկ է լցվել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
18:40 10/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱվտոմեքենայի սրահից գողացել են քաղաքացու բջջային հեռախոսը (տեսանյութ)
16:43 15/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍ«ԱրմԹեք 17»-ում կքննարկվեն կիբերանվտանգության հիմնախնդիրները
17:21 28/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոն«Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատ»-ից խոշոր չափի արժողության մալուխ էին գողացել
14:32 02/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԳեղեցկության սրահից գողացել են դրամապանակ (տեսանյութ)
17:15 21/04/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՃարահատված գողություն եմ արել. չեմ կարողանում աշխատել
16:03 15/03/2017  |  Քրեական խրոնիկոն«Սոնի Փլեյսթեյշն»-ի գողություն Երևանում գործող խաղային ակումբներից մեկում (տեսանյութ)

Работник автомойки в Армении украл из машины клиента банковская карту и перевел деньги на свой игровой счет 03/27/2018   13:46  |  Криминальная хроника
В результате необходимых действий, предпринятых по уголовному делу, расследуемому Главным управлением по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА, раскрыт инцидент с хищением средств посредством украденной банковской карты, совершенным с использованием технических средств. Обвинение предъявлено 22-летнему сотруднику автомойки. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
По данным предварительного следствия, 7-го января 2017 года гражданин пригнал свою машину на мойку. Во время мытья из автомобиля украли наличность, банковскую карту и прикрепленную к ней телефонную карту. В результате предпринятых следственных и процессуальных действий была установлена личность предполагаемого преступника, который является работником той же автомойки(1995 г.р.). Кроме того,  в ходе проведенного объективного и всестороннего расследования добыты фактические данные о том, что 22-летний молодой человек, используя данные украденной банковской карты, при помощи компьютерной техники перечислил со счета принадлежащего другому человеку карты средства на свои игровые счета, похитив крупную сумму денег.
По достаточной совокупности добытых в ходе досудебного производства доказательств 22-летнему работнику автомойке предъявлено обвинение по признакам части 1 статьи 177(Кража) и части 1 статьи 181("Хищение чужого имущества в значительных размерах, совершенное с использованием компьютерной
техники") Уголовного кодекса РА.  В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Предварительное следствие завершено. Уголовное дело с обвинительным заключением направлено в суд.
17:51 18/12/2015  |  Криминальная хроника СК Армении устанавливает личность подозреваемого в краже выручки от продажи шин в одном из ереванских магазинов(Видео)