ԱԻՆ փորձագետները հետազոտություններ են իրականացվում «Դալմա մոլ» առևտրի կենտրոնում 03/27/2018   12:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հենց այս պահին ԱԻՆ փորձագետները հետազոտություն են իրականացնում «Դալմա մոլ» առևտրի կենտրոնում: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի մամուլի քարտուղար Նանա Գնդոյանը:
«Չնայած զանգվածային լրատվամիջոցների օգնությամբ ՀՀ ԱԻՆ կողմից տարածված տեղեկատվությանը՝ Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում մի շարք օգտատերեր, մտահոգված լինելով Կեմերովոյում տեղի ունեցած ողբերգությամբ, շարունակում են հարցնել, թե արդյոք ՀՀ ԱԻՆ-ը իրականացնում է ստուգումներ Հայաստանի առևտրային կենտրոններում: 2018թ.-ի սկզբից ՀՀ ԱԻՆ պետական հրդեհային եւ տեխնիկական անվտանգության տեսչությունը հրդեհատեխնիկական հետազոտություն է իրականացրել մարդկանց զանգվածային կուտակում ունեցող 50-ից ավելի օբյեկտներում (հյուրանոցներ, սննդի կետեր, առեւտրի կենտրոններ, մարզամշակութային հաստատություններ եւ այլն):
Հետազոտությունները շարունակվում են: Հենց այս պահին մեր փորձագետները «Դալմա մոլ» առևտրի կենտրոնում են հետազոտություն իրականացնում: Բոլոր այն օբյեկտներում, որտեղ առկա են եղել բացթողումներ, ղեկավարներին հանձնվել են կարգադրագրեր՝ հայտնաբերված թերությունների վերացման համար համապատասխան ցուցումներով ու ժամկետներով»:
18:14 02/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԴեպի դիմակայուն Հայաստան
11:24 14/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱԻՆ փրկարարական գույքը համալրվեց վթարափրկարարական ամենագնացներով
18:58 12/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆորարարական մոտեցումներ ԱՌՆ ոլորտում
18:55 22/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԻ նախարարությունում քննարկվեցին Թումանյան համայնքում ակտիվացած սողանքի վտանգի չեզոքացման ուղիները
12:47 29/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՊահպանել ու ավելացնել ձեռքբերումները. ԱԻ նախարարությունն ամփոփում է 2017 թ. աշխատանքի արդյունքները
19:03 26/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԻՆ-ում ստորագրվեց Արտակարգ իրավիճակներում համագործակցության պլան
18:40 25/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՄիջգերատեսչական հանձնաժողովը ՀՀ կառավարությանը կներկայացնի 2017 թ. ԱԻ հետևանքով պատճառված վնասների վերաբերյալ տվյալները

Эксперты МЧС Армении с начала года проверили более 50 объектов массового скопления людей 03/27/2018   13:04  |  Лента новостей
Эксперты Министерства по чрезвычайным ситуациям Армении в данный момент изучает ситуацию с безопасностью в крупном торговом центре “Далма мол”  в Ереване. Об этом сообщила пресс-секретарь МЧС Армении Нана Гндоян на своей странице в соцсети Facebook
“Несмотря на распространенную через СМИ информацию МЧС РА, некоторые пользователи соцсети Facebook, выражая обеспокоенность в связи с трагедией в Кемерово, продолжают спрашивать о том, проводятся  ли проверки в торговых центрах Армении. С начала 2018 года Государственная инспекция по пожарной и технической безопасности провела пожаро-технические обследования на более чем 50 объектах массового скопления людей(гостиницы, точки питания, торговые центры, спортивно-культурные комплексы и т.д.)”, - написала пресс-секретарь МЧС РА.
Она проинформировала, что проверки продолжаются. Руководителям объектов, где были выявлены упущения, поручено устранить выявленные недочеты в соответствии с указаниями и сроками.
12:37 26/03/2018  |  Чрезвычайное просшествиеСреди пострадавших при пожаре в Кемерово, по предварительным данным, есть армяне