Վորոնեժի մարզի Պավլովսկ քաղաքի մոտակայքում տեղի ունեցած վթարից տուժածներից մեկը մահացել է 03/26/2018 15:02 | Արտակարգ պատահարներ
Մարտի 26-ին, ժամը 14:25-ին ՌԴ-ում ՀՀ ԱԻՆ ներկայացուցչից տեղեկություն է ստացվել, որ ՌԴ Մ-4 «Դոն» ավտոճանապարհի 673-րդ կմ-ին՝ Վորոնեժի մարզի Պավլովսկ քաղաքի մոտակայքում տեղի ունեցած ՃՏՊ-ից Պավլովսկ քաղաքի հիվանդանոցում 1969 թ. ծնված Դավիթ Սարդարյանը մահացել է: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԻՆ պաշտոնական կայքից:
Մարտի 21-ին, ժամը 11:45-ին տեղեկություն է ստացվել տուժածների առողջական վիճակի վերաբերյալ. Մ. Հայրապետյանի, Վ. Օհանյանի, Վ. Գևորգյանի, Դ. Վերմիշյանի առողջական վիճակը բժիշկները գնահատել են բավարար, Տ. Բաբախանյանի, Ե. Համբարձումյանի առողջական վիճակը՝ կայուն ծանր, Ա. Մուրադյանի, Ա. Թադևոսյանի առողջական վիճակը՝ միջին ծանրության, իսկ Դ. Սարդարյանինը՝ ծայրահեղ ծանր:
Մարտի 20-ին, ժամը 10:57-ին ՌԴ-ում ՀՀ ԱԻՆ ներկայացուցչից տեղեկություն է ստացվել, որ ժամը 09:20-ի սահմաններում Երևան-Մոսկվա երթուղին իրականացնող «Mercedes» մակնիշի 308 AF 61 պետհամարանիշով ավտոբուսը ՌԴ Մ-4 «Դոն» միջպետական ավտոճանապարհի 673-րդ կիլոմետրին՝ Վորոնեժի մարզի Պավլովսկ քաղաքի մոտակայքում, բախվել է բեռնատար ավտոմեքենային. կան զոհեր և տուժածներ:
Ավտոբուսի ուղևոր՝ 1978 թ. ծնված Արտակ Վրեժի Սուքիասյանը և բեռնատարի վարորդը (1961 թ. ծնված Ն. Սիոնին) տեղում մահացել են: Ավտոբուսի վարորդները և ուղևորներ՝ 1969 թ. ծնված Դավիթ Սարդարյանը, 1988 թ. ծնված Մելիք Հայրապետյանը, 1982 թ. ծնված Եղիշե Համբարձումյանը, 1964 թ. ծնված Արմեն Մուրադյանը, 1961 թ. ծնված Վարյա Օհանյանը, 1969 թ. ծնված Դավիթ Վերմիշյանը և 1972 թ. ծնված Վազգեն Գևորգյանը հոսպիտալացվել են Պավլովսկ քաղաքի հիվանդանոց, որտեղ Դ. Սարդարյանի, Մ. Հայրապետյանի, Տ. Բաբախանյանի և Ե. Համբարձումյանի առողջական վիճակը բժիշկները գնահատել են ծանր, իսկ մյուսներինը՝ միջին ծանրության:
Ստացված տեղեկության համաձայն՝ 42 ուղևորները, ովքեր գտնվում էին Պավլովսկ քաղաքի մոտակայքում գտնվող «Как дома» հյուրանոցում, համընթաց ուղղությամբ շարժվող տրանսպորտային միջոցներով շարունակել են իրենց ճանապարհը:

Скончался один из пострадавших в ДТП с участием автобуса “Ереван-Москва” под Воронежом 03/26/2018   15:25  |  Чрезвычайное просшествие
Один из пострадавших в результате ДТП с участием автобуса Ереван-Москва в Воронежской области Давид Сардарян(1969 г.р.) скончался в больнице города Павловск. Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении со ссылкой на своего представителя в РФ.
Напомним, 20 марта, в 09:00, автобус марки "Mercedes", следовавший по маршруту Ереван-Москва, на 673-м километре межгосударственной трассы "Дон" М-4, близ города Павловск Воронежской области РФ, столкнулся с грузовиком.
В автобусе находилось 50 пассажиров и двое водителей(Тигран Бабаханян, 1972 г.р. и Аркадий Тадевосян, 1974 г.р.). Более 40  пассажиров были доставлены в гостевой дом  “Как дома" в городе Павловск.
В результате аварии погиб пассажир автобуса Артак Сукиасян(1978 г.р.) Жертвой ДТП стал также водитель грузовика Н. Сионин(1961 г.р.).
Водители и пассажиры автобуса - Давид Сардарян(1969 г.р.), Мелик Айрапетян(1988 г.р.), Егише Амбарцумян(1982 г.р.), Армен Мурадян(1964 г.р.), Варя Оганян(1961 г.р.), Давид Вермишян(1969 г.р.) и Вазген Геворкян(1972 г.р.) госпитализированы в больницу города Павловск.
По данным МЧС, по положению на 21-е марта, состояние здоровья М.Айрапетяна, В.Оганян, В.Геворкяна и Д.Вермишяна врачи оценивают как удовлетворительное, Т.Бабаханяна и Е.Амбарцумяна - как стабильно тяжелое, А.Мурадяна и А.Тадевосяна - как средней тяжести, а Д.Сардаряна - как крайне тяжелое.
Согласно полученной информации, 42 пассажира, которые находились в гостинице "Как дома" в пригороде Павловска, продолжили свой путь на попутном транспорт
09:34 24/03/2018  |  Чрезвычайное просшествиеПострадавшего в ДТП в России гражданина Армении доставили вертолетом в Воронеж
13:36 21/03/2018  |  Чрезвычайное просшествиеВ МЧС Армении рассказали о состоянии пострадавших в ДТП с участием автобуса “Ереван-Москва” под Воронежом
16:47 20/03/2018  |  Чрезвычайное просшествиеМЧС Армении опубликовало имена пострадавших в ДТП под Воронежом