Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ 03/24/2018   13:24  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մարտի 18-ից 24-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 3500 կրակոց:  Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, մարտի 19-ին արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան հատվածում, հետախուզական թռիչքներ իրականացնելու նպատակով, հակառակորդը կիրառել է անօդաչու թռչող սարք, որը ժամանակին հավաստանշվել ու խոցվել է ՊԲ դիրքապահ զինծառայողների կողմից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն  պահպանել առաջնագծում և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

В Минобороны Арцаха рассказали об оперативной обстановке на передовой за прошедшую неделю 03/24/2018   13:27  |  Карабахский конфликт
В период с 18-го по 24-е марта на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 150 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР).
За указанный период противник произвел в сторону армянских позиций более 3500 выстрелов.
Помимо вышеупомянутых нарушений, 19-го марта на северо-восточном направлении линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник с целью осуществления разведывательных полетов применил беспилотник, который был вовремя замечен и сбит военнослужащими Армии обороны Арцаха.
“Подразделения Армии обороны Арцаха удерживают полный контроль на передовой и предпринимать необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций”, - отмечается в сообщении.