Արմավիրում 22-ամյա երիտասարդի սպանության համար մեղադրանք է առաջադրվել 18-ամյա երիտասարդին 03/24/2018 11:23 | Քրեական խրոնիկոն
Արմավիրի մարզում 22-ամյա երիտասարդի սպանության կասկածանքով ձերբակալված 1999թ. ծնված երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել:
«Փաստինֆո»-ն Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Հիշեցնենք, որ 1996թ. ծնված Նարեկ Պողոսյանը մարտի 21-ին «կրծքավանդակի կտրած-ծակած թափանցող վերք» ախտորոշմամբ տեղափոխվել է «Արմավիր» ԲԿ, սակայն ժամեր անց այդպես էլ գիտակցության չգալով հիվանդանոցում մահացել է:
Ըստ տեղեկությունների՝ 18-ամյա երիտասարդին, մեղմ ասած, դուր չի եկել այն, որ 22-ամյա Նարեկ Պողոսյանը գյուղում մեծ արագությամբ է ավտոմեքենան վարում և այս հարցի շուրջ վիճաբանություն է ծագել, այդ ընթացքում էլ ըստ նախնական տվյալների՝ Ն.Պողոսյանը կրծքավանդակի և որովայնի շրջանում դանակի յոթ հարված է ստացել:

18-летний юноша взят под стражу по обвинению в убийстве 22-летнего парня в армянском селе Армавир 03/24/2018   11:41  |  Криминальная хроника
18-летнему юноше, задержанному по подозрению в убийстве 22-летнего парня в Армавирской области Армении, предъявлено обвинение.
Как сообщили “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении, юноше инкриминируют часть 1 статьи 104(“Убийство”). В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Напомним, 21-го марта с.г. Нарек Погосян(1996 г.р.) с диагнозом “проникающая колото-резаная рана в области грудной клетки” был госпитализирован в медцентр “Армавир”, однако, спустя несколько часов скончался в больнице, не приходя в сознание.
По имеющимся сведениям, конфликт между молодыми людьми вспыхнул из-за быстрой езды. 18-летнему юноше, мягко говоря, не нравилось, что 22-летний Нарек Погосян гонял машину по улицам поселка на большой скорости.
По предварительным данным, во время ссоры Погосяну в грудь и область брюшной полости нанесли семь ножевых ранений.