Վարչապետը «ՎԻՍ» կորպորացիայի ներկայացուցիչների հետ քննարկել է ենթակառուցվածքների զարգացման ոլորտում համագործակցության ուղղությունները 03/23/2018   14:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է ռուսական «ՎԻՍ» կորպորացիայի տնօրենների խորհրդի անդամ Սերգեյ Ռոմաշովի գլխավորած պատվիրակությանը:  Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում ենթակառուցվածքների զարգացման ծրագրերի իրականացմանն ուղղված հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Հյուսիս-հարավ ավտոմայրուղու Սիսիան-Քաջարան հատվածի կառուցման, ինչպես նաև ջրամբարաշինության ոլորտի ծրագրերում ռուսական կորպորացիայի ներգրավման հնարավորություններին:
Վարչապետին են ներկայացվել ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ կատարված վերլուծություններն ու դրանց մանրամասները: Կողմերը պայմանավորվել են ստորագրել արձանագրություն՝ աշխատանքային խումբ ու կոմիտե ստեղծելու և ծրագրերի իրականացմանն ուղղված հետագա քայլերը դրանց շրջանակում քննարկելու նպատակով: Վերջինս գլխավորելու է ՀՀ վարչապետը:
Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է, որ կառավարությունը կարևորում է ենթակառուցվածքային ծրագրերի իրականացումը և պատրաստ է սերտ համագործակցության ռուսական կորպորացիայի հետ՝ հավելելով, որ այն կարող է դառնալ պետություն-մասնավոր հատված փոխգործակցության լավ օրինակ:
14:52 14/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է «Անաս» ընկերությունների խմբի պատվիրակությանը
17:27 06/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանն ընդունել է Լիոնի քաղաքապետ Ժորժ Կեպենեկյանին
18:13 23/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունում  մտավոր սեփականության ոլորտին  վերաբերող հարցեր են քննարկվել
17:08 15/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ֆանտաստիկ հնարավորություն ունեք մասնակցելու մեր երկրի կառավարման գործընթացում». Վարչապետը հանդիպել է YES Armenia ծրագրի մասնակիցներին
16:45 22/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանն ընդունել է Philips Lighting ընկերության փոխնախագահ Էրիկ Բենեդետիին

Премьер Армении обсудил с представителями корпорации «ВИС» направления сотрудничества в сфере развития инфраструктур 03/23/2018   16:30  |  Лента новостей
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию во главе с членом совета директоров российской корпорации «ВИС» Сергеем Ромашовым. Подробности передает пресс-служба правительства РА.
На встрече были обсуждены вопросы реализации в Армении программ развития инфраструктур. В частности, были рассмотрены возможности участия российской корпорации в программах строительства участка Сисиан-Каджаран автомагистрали «Север-Юг», а также сооружения водохранилищ.
Премьер-министру был представлен проведенный в направлении осуществления программ анализ и его детали. Стороны договорились подписать протокол о создании рабочей группы и комитета с целью обсуждения в их рамках дальнейших шагов, направленных на реализацию программ. Комитет возглавит Премьер-министр РА.
Карен Карапетян подчеркнул, что правительство придает важное значение развитию инфраструктурных программ и готово к тесному сотрудничеству с российской корпорацией, добавив, что оно может стать хорошим примером взаимодействия между государством и частным сектором.