Արմավիրում դաժան սպանության զոհ է դարձել 22-ամյա երիտասարդ. պատճառվել է դանակի 7 հարված 03/22/2018   10:55  |  Քրեական խրոնիկոն
Արմավիրում սպանվել է 22-ամյա երիտասարդ՝ դանակի բազմաթիվ հարվածներ հասցնելու միջոցով։ «Փաստինֆո»-ի տեղեկությունները հաստատեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից։
«Մարտի 21-ին՝ ժ.21.55-ին «Արմավիր» Բ/Կ-ից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ «կրծքավանդակի կտրած-ծակած թափանցող վերք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել 1996 թ. ծնված Նարեկ Պողոսյանը, ով ժամեր անց հիվանդանոցում մահացել է՝ առանց գիտակցության գալու»,- ասացին ՀՀ ՔԿ-ից՝ նշելով, որ ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական գործողությունների արդյունքում կասկածյալի ինքնությունը պարզվել է եւ ձերբակալվել:
«Ահազանգն ստանալուց հետո անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը եւ ձեռնարկված համատեղ միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ երիտասարդը կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքներն ստացել է մարտի 21-ին՝ ժ.21.30-ի սահմաններում, Արմավիր գյուղում կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ։ Նախնական տվյալներով՝ Ն.Պողոսյանին կրծքավանդակի և որովայնի շրջանում դանակի յոթ հարված է 1999թ. ծնված երիտասարդ, ով ձերբակալվել է»,- հայտնեցին քննչական կոմիտեից։
ՀՀ ՔԿ Արմավիրի մարզի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով։

Ссора между молодыми парнями в армянском Армавире закончилась жестоким убийством одного из них 03/22/2018   11:25  |  Криминальная хроника
22-летний молодой человек убит в Армавирской области Армении. Ему нанесли множественные ножевые ранения. Эту информацию “ФактИнфо” подтвердили в Следственном комитете Армении.
“21-го марта, в 21:55 из медцентра Армавира поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом “проникающая колото-резаная рана в области грудной клетки” поступил Нарек Погосян(1996 г.р.), который спустя несколько часов скончался в больнице, не приходя в сознание", - сообщили в СК.
В ведомстве также проинформировали, что в результате предпринятых неотложных следственных действий установлена личность подозреваемого в совершении преступления. Он задержан.
В СК также отметили, что после получения сигнала на место немедленно отправилась оперативно-следственная группа.
"Благодаря предпринятым совместным мероприятиям, было установлено, что молодой человек получил несовместимые с жизнью телесные повреждения 21-го марта, около 21:30, во время ссоры на бытовой почве, произошедшей в селе Армавир. По предварительным данным, семь ножевых ранений Н. Погосяну нанес молодой парень(1999 г.р.), который задержан”, - сообщили в СК.
Следственным управлением СК РА по Армавирской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(“Убийство”) УК РА.