Սպանություն Արմավիր գյուղում. կասկածյալը ձերբակալվել է 03/22/2018 12:48 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Արմավիր գյուղում 22-ամյա երիտասարդի սպանության դեպքի առթիվ. մեկ անձ ձերբակալվել է:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2018թ. մարտի 21-ին՝ ժամը 21:55-ին, «Արմավիր» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել առ այն, որ «կրծքավանդակի կտրած-ծակած թափանցող վերք» ախտորոշմամբ բուժօգնության է տեղափոխվել 1996թ. ծնված Ն.Պողոսյանը։ Ավելի ուշ՝ մարտի 22-ին՝ ժամը 00-ի սահմաններում, երիտասարդն առանց գիտակցության գալու մահացել է։
Անմիջապես մեկնել է քննչական-օպերատիվ խումբը և ձեռնարկել անհետաձգելի միջոցառումներ՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու համար։ Արդյունքում փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել , որ Ն.Պողոսյանը կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքներն ստացել է Արմավիր գյուղում կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ: Նախնական տվյալներով՝ Ն.Պողոսյանին կրծքավանդակի և որովայնի շրջանում, դանակի գործադրմամբ, 7 հարված է հասցվել:
Դեպքի առթիվ՝ ՀՀ ՔԿ Արմավիրի մարզի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, մշակվել քննչական պլան: Պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով Արմավիր գյուղի բնակիչ է՝ ծնված 1999թ., վերջինս ձերբակալվել է և հարցաքննվել դեպքի հանգամանքների շուրջ:

СК Армении сообщил подробности убийства молодого парня в селе Армавир 03/22/2018   13:08  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Армавирской области возбуждено уголовное дело по факту убийства 22-летнего юноши в селе Армавир. Один человек задержан.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 21-го марта 2018 года, в 21:55, из медцентра “Армавир” поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом “проникающая колото-резаная рана в области грудной клетки” поступил Н. Погосян(1996 г.р.). который около полуночи 22 марта скончался в больнице, не приходя в сознание.
Немедленно выехала оперативно-следственная группа. Предприняты неотложные мероприятия для установления обстоятельств инцидента. В результате добыты фактические данные о том, что Н. Погосян получил несовместимые с жизнью телесные повреждения 21-го марта, около 21:30, во время ссоры на бытовой почве, произошедшей в селе Армавир. По предварительным данным, Н. Погосяну в грудь и область брюшной полости нанесли семь ножевых ранений.
По данному факту следственным управлением СК РА по Армавирской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104("Убийство") УК РА. Проработан план следственных действий. Установлена личность предполагаемого преступника, который является жителем села Армавир(1999 г.р.). Последний задержан и допрошен относительно обстоятельств случившегося. Предварительное следствие продолжается.