Վաղն սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ 03/22/2018   13:50  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում մարտի 22-ի ցերեկը, 24-ի գիշերը, 26-27-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 23-ի օրվա առաջին կեսին արևմտյան շրջաններում, 24-ի ուշ երեկոյան ժամերին, 25-ի գիշերը և առավոտյան շրջանների զգալի մասում, ցերեկը հյուսիսային շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ: Մարտի 23-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ, 24-ին՝ 25-30 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 23-24-ը կբարձրանա 5-6 աստիճանով:
Երևանում մարտի 22-ի ցերեկը, 24-ի գիշերը, 25-ի ցերեկը, 26-27-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 23-ի օրվա առաջին կեսին, 24-ի ուշ երեկոյան ժամերին, 25-ի գիշերը և առավոտյան սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: 23-24-ը սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23 մ/վ արագությամբ:
13:09 17/03/2018  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱռաջիկա օրերին օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա
14:15 15/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵվրոպայի սառնամանիքները Հայաստանին չեն սպառնում. Գագիկ Սուրենյան
12:29 15/03/2018  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱյսօր և վաղն սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ
12:50 14/03/2018  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՕդի ջերմաստիճանը կբարձրանա
12:21 13/03/2018  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎաղը ցերեկն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ
12:06 12/03/2018  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՕդի ջերմաստիճանը, հատկապես գիշերները, աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով

Кратковременные дожди с грозами ожидаются в Армении завтра 03/22/2018   15:02  |  Информационная платформа
Погода без осадков ожидается сегодня днем, в ночь на субботу и 26-27 марта на территории Армении, сообщает Армгидрометцентр.
23-го марта в первой половине дня на западе страны, а также вечером 24-го марта и в ночь на воскресенье в большинстве областей и днем на севере республики прогнозируются кратковременные дожди и грозы.
Ветер будет юго-западным, до 3-8 м/сек.. 23-го марта в отдельных районах возможно усиление порывов ветра до 20-25 м/сек, а 24-го марта – до 25-30 м/сек.
Температура воздуха 23-24 марта повысится на 5-6 градусов. В долинах Сюника  в ближайшие дни ожидается до 28-33 градусов выше нуля.
В Ереване сегодня днем, 24-го марта ночью, в воскресенье днем и 26-27 марта установится погода без осадков.
23 марта в первой половине дня на западе страны, а также вечером 24-го марта и 25-го марта ночью и в утренние часы пройдут кратковременные дожди с грозами. 23-24 марта ожидается усиление порывов ветра до 18-23 м/сек..