1 տարի 8 ամիս կալանքի մեջ է գտնվելուց հետո արդարացվել է 03/21/2018   12:43  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ, բնակարան ապօրինի մուտք գործելով գողության մեջ մեղադրվող Արթուր Ղազարյանին անպարտ է ճանաչել և արդարացվել է:
Ըստ մեղադրանքի՝ Արթուր Ղազարյանը, ուրիշի գույքի գաղտնի հափշտակություն կատարելու դիտավորությամբ, 2014թ. մայիսի 27-ին՝ ժամը 18.40-ի սահմաններում, բաց պատուհանից ապօրինի մուտք է գործել Ռուզան Խաչատրյանի վարձակալած բնակարան և ննջասենյակի զգեստապահարանում գտնվող բաճկոնի գրպանից գողացել է վերջինիս պատկանող ոսկյա զարդերը` Խաչատրյանին պատճառելով խոշոր չափի՝ 700 000 ՀՀ դրամի գույքային վնաս:
Արթուր Ղազարյանին մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 3-րդ մասով 1.1 կետով:
Ղազարյանի պաշտպան Անժելա Հոբոսյանի ֆեյսբուքյան էջում թողած գրառման համաձայն՝ իր պաշտպանյալը 1 տարի 8 ամիս կալանքի մեջ է գտնվել:
«Փառք ու պատիվ դատավոր Դավիթ Հարությունյանին»,- գրառել է փաստաբանը:
12:36 20/03/2018  |  Արդարացման դատավճիռներՎճռաբեկ դատարանը հաստատեց Վերաքննիչ դատարանի արդարացման որոշումը՝ կայացնելով նախադեպային որոշում. Կարեն Քամալյան
15:23 17/02/2018  |  Արդարացման դատավճիռներԹույլ է տրվել նյութական նորմի կիրառման խախտում. կայացվել է արդարացման դատավճիռ
13:21 15/02/2018  |  Արդարացման դատավճիռներԱրդարացվել է. պոռնկությունը կարող է դրսևորվել բացառապես վարձատրության դիմաց սեռական հարաբերության առկայության դեպքում

Суд в Ереване оправдал находившегося под стражей более полутора лет фигуранта дела о крупной краже 03/21/2018   13:04  |  Оправдательные приговоры
Суд общей юрисдикции города Еревана под председательством судьи Давида Арутюняна оправдал Артура Казаряна, обвиняемого в краже в особо крупом размере.
Суд признал Артура Казаряна невиновным в инкриминируемом ему деянии.
Согласно обвинению, Артур Казарян, вынашивая умысел на хищение чужого имущества, 27-го марта 2014-ого года, около 18:40, незаконно проник через открытое окно в арендованную Рузанной Хачатрян квартиру и из кармана куртки, которая висела в гардеробе в спальной комнате, украл принадлежащие ей золотые украшения, причинив Хачатрян ущерб на сумму в размере 700 тыс. драмов.
Артуру Казаряну, было предъявлено обвинение по пункту 1.1 части 3 статьи 177 УК РА.
Адвокат Казаряна – Анжела Хобосян – на своей странице в соцсети Facebook сообщила, что ее подзащитный находился под стражей 1 год и 8 месяцев.
“Честь и слава судье Давиду Арутюняну”, - написала адвокат.
13:56 14/02/2018  |  Оправдательные приговорыСуд в Армении оправдал лесника, обвиняемого в получении взятки