Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ նորընտիր նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ 03/19/2018 16:36 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նորընտիր նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ և մեկ անգամ ևս ջերմորեն շնորհավորել նրան վերընտրվելու կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում ռազմավարական գործընկեր, դաշնակից երկու պետությունների ղեկավարները երկուստեք վերահաստատել են պատրաստակամությունը՝ շարունակելու հետևողականորեն խորացնել ու ամրապնդել միջպետական հարաբերությունները և համագործակցությունը, ինչպես նաև ջանքերը՝ տարածաշրջանում երկարատև խաղաղություն և կայունություն հաստատելու ուղղությամբ:
ՌԴ նախագահի ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը նաև շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին:

Президенты Армении и России подтвердили готовность последовательно продолжать углублять и укреплять межгосударственные отношения 03/19/2018   16:41  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня провёл телефонный разговор с избранным президентом Российской Федерации Владимиром Путиным и ещё раз тепло поздравил его с переизбранием.
В ходе телефонного разговора главы двух союзнических государств – стратегических партнёров обоюдно подтвердили готовность последовательно продолжать углублять и укреплять межгосударственные отношений и сотрудничество, а также усилия в направлении установления продолжительного мира и стабильности в регионе.
В связи с победой на выборах президента РФ президент Серж Саргсян также послал поздравительное послание Владимиру Путину.Серж Саргсян поздравил Владимира Путина с победой на выборах президента России