Բակո Սահակյանի այցը Վաշինգտոնի Սուրբ Մարիամ եւ Սուրբ Խաչ հայկական եկեղեցիներ 03/19/2018 10:32 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 18-ին այցելել է Վաշինգտոնի Սուրբ Մարիամ եւ Սուրբ Խաչ հայկական եկեղեցիներ, ներկա գտնվել այնտեղ մատուցված սուրբ պատարագներին, հանդիպում ունեցել ծխական խորհրդի եւ տեղի հայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում արծարծվել են մեր հանրապետության զարգացմանը, Արցախ-Սփյուռք կապերին եւ մի շարք այլ ոլորտների առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է վաշինգտոնահայ համայնքի դերն ու նշանակությունը Սփյուռքում՝ երախտագիտություն հայտնելով Արցախին մշտապես սատարելու համար:

Президент Арцаха отметил важную роль и значение армянской общины Вашингтона 03/19/2018   10:38  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 18 марта посетил армянские церкви Святой Марии и Святого Креста в Вашингтоне, присутствовал на Святой литургии, встретился с группой представителей приходского совета и местной армянской общины.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, в теплой и непосредственной атмосфере были затронуты вопросы, касающиеся развития республики, связей между Арцахом и Диаспорой и ряда других сфер.
Президент Саакян отметил важную роль и значение армянской общины Вашингтона в Диаспоре, выразив признательность за постоянное содействие Арцаху.
11:33 17/03/2018  |  Лента новостейПрезидент Арцаха в Вашингтоне встретился с представителями верховного совета партии «Рамкавар-Азатакан»
11:28 17/03/2018  |  Лента новостейБако Саакян высоко оценил роль Армянской Ассамблеи Америки в деле содействия Арцаху