Մայրը փորձել է փրկել աղջկան, բայց խեղդե՞լ է 03/17/2018   15:38  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում միջոցներ են ձեռնարկվում՝ Արմավիր քաղաքի բնակչուհու մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2018թ. մարտի 6-ին՝ ժամը 21:00-ին, Արմավիրի շտապ օգնության կայանից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Արմավիր քաղաքի բնակարաններից մեկում բնակիչ է հանկարծամահ եղել։ Նախնական տվյալներով՝ ընտանիքի անդամների հայտարարության համաձայն՝ 2018թ. մարտի 6-ին՝ ժամը 20:00-ի սահմաններում, Արմավիր քաղաքի բնակչուհին՝ ծնված 1969թ.(վերջինս հոգեկան առողջության հետ կապված խնդիրներ ուներ), իրենց տան խոհանոցում, վերցնելով հում մսի կտոր, փորձել է  այն կուլ տալ։ Մայրը, նկատելով, որ նա խեղդվում է, փորձել է օգնություն ցուցաբերել և սեղմել է պարանոցը՝ մսի կտորը կոկորդից հանելու համար։
Արմավիրի 48-ամյա բնակչուհու մահվան մասին բժշկական վկայականի համաձայն՝ վերջինիս մահվան հիմնական պատճառ է հանդիսացել բութ առարկաներով պարանոցի օրգանների սեղմումը:
Դեպքի առթիվ 2018թ. մարտի 14-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 109-րդ հոդվածի 1-ին մասով, որի նախաքննությունն իրականացվում է  ՀՀ ՔԿ Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ 48-ամյա կնոջ մահվան հանգամանքները պարզելու, դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:

СК Армении выясняет обстоятельства смерти 48-летней жительницы Армавира 03/17/2018 17:35 | Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Армавирской области предпринимаются меры, направленные на установление обстоятельств смерти жительницы города Армавира.
Как сообщает пресс-служба СК РА, 6 марта 2018 года из станции "Скорой помощи" Армавира поступило сообщение о внезапной смерти женщины, проживающей в одной из квартир в городе Армавире. По предварительным данным, согласно заявлению членов семьи, 6 марта 2018 года, около 20:00, жительница Армавира(1969 г.р.), которая имеет проблемы с психическим здоровьем, у себя дома на кухне, взяла кусок сырого мяса и пыталась проглотить его. Мать, увидев, что она задыхается, попыталась оказать ей помощь и надавила на шею, чтобы вытащить кусок мяса из горла.
Согласно свидетельству о смерти 48-летней жительницы Армавира, причиной смерти последней стало сдавливание органов шеи тупым предметом.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 109("Причинение смерти по неосторожности") Уголовного кодекса РА, предварительное следствие ведет следственное управления СК РА по Армавирской области.
"Предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление всех обстоятельств смерти 48-летней женщины, обеспечение всестороннего, полного и объективного расследования", - отмечается в сообщении.