Մահացած զինծառայողը գտնվել է ավտոմեքենայի ղեկին 03/16/2018 11:29 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցներ՝ պարտադիր ժամկետային զինծառայող Էդգար Գևորգի Երեմյանի մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2018թ. մարտի 15-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմաններում, ՊԲ N զորամասի նորակոչիկ վարորդների հետ ուսումնական երթի ժամանակ, զորամասին պատկանող «ԶԻԼ-131» մակնիշի զինհամարանիշի ավտոմեքենան Մատաղիսից-Մարտակերտ ավտոճանապարհի առաջին կիլոմետրում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից, կողաշրջվել և ընկել ճանապարհի աջ կողմի ձորը:
Ավտոմեքենայի վարորդ, պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Էդգար Գևորգի Երեմյանը ստացած մարմնական վնասվածքներից, զինհոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին, մահացել է:

Следствие выясняет обстоятельства гибели военнослужащего в Арцахе 03/16/2018 11:55 | Чрезвычайное просшествие
Третьим гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления СК РА предпинимаются необходимые меры для установления обстоятельств смерти военнослужащего срочной службы Эдгара Еремяна.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета, 15-го марта, около 17:30, во время тренировочного автомобильного заезда с участием водителей-новобранцев N-ской воинской части Армии обороны, принадлежащий данной части автомобиль марки “ЗИЛ-131” на 1-ом километре автотрассы, ведущей из Матагиса в Мартакерт, съехал с проезжей части, перевернулся и упал в ущелье справа от дороги.
Водитель автомобиля, солдат срочной службы, рядовой Эдгар Еремян скончался от полученных травм по дороге в военный госпиталь.
Третьим гарнизонным следственным отделом ведется следствие для установления всех обстоятельств инцидента.