Միացյալ Թագավորությունը սատարում է ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների ջանքերին 03/15/2018   11:20  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Միացյալ Թագավորությունը սատարում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ջանքերին` ուղղված Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը։ Այս մասին «Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղության հեռանկարները. Տեղական եւ միջազգային տեսանկյուններ» թեմայով միջազգային գիտաժողովի ժամանակ ասաց Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջութիդ Ֆարնուորթը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, դեսպանն ընդգծեց, որ ղարաբաղյան կարգավորման հարցում առաջընթացի հասնելու համար անհրաժեշտ է, որ հակամարտող կողմերի հասարակություններում ամրապնդվի խաղաղ կարգավորմանը հասնելու եւ խաղաղություն հաստատելու միտքը։
«Մեծ Բրիտանիան անվերապահորեն աջակցում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ջանքերին մադրիդյան սկզբունքների հիման վրա խաղաղ կարգավորման հասնելու համար»,–ասաց Ֆարնուորթը։
18:13 14/03/2018  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայի վարչապետ․ «Լեռնային Ղարաբաղի հարցը դեռևս արյունահոսող վերք է»
10:16 13/03/2018  |  Մամուլ«Հինգ շրջանների փոխանցման մասին պայմանագիրը գոյություն ունի». Ալեքսանդր Դուգին. «Ժամանակ»
09:17 10/03/2018  |  ՄամուլԱՄՆ-ն ի"նչ ծրագիր ունի ԼՂ հակամարտության կարգավորման համար. «Ժամանակ»
11:01 07/03/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԵԱՀԿ-ում նախագահող Իտալիան ցանկանում է հասնել ԼՂ խնդրի քաղաքական և բանակցային լուծման. բացառիկ հարցազրույց
16:26 19/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԼիարժեք ձևաչափով բանակցությունները ժամանակին ընդհատվել են ադրբեջանական կողմի նմանատիպ մեքենայությունների արդյունքում
09:39 17/02/2018  |  Մամուլ«Բլից-կրիգ» չի լինի. հայկական կողմը կարող է գնալ հակահարձակման. «Ժամանակ»
15:21 16/02/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան անդրադարձել է Իլհամ Ալիևի «Երևան և Զանգեզուր վերադառնալու» վերաբերյալ անհեթեթ հայտարարություններին

Великобритания поддерживает усилия Минской группы ОБСЕ по карабахскому урегулированию - посол 03/15/2018   12:01  |  Карабахский конфликт
Великобритания поддерживает усилия Минской группы ОБСЕ по мирному урегулированию карабахского конфликта. Об этом заявила Чрезвычайный и Полномочный посол Соединенного Королевства в Армении Джудит Фарнворт в ходе научной конференции на тему “Перспективы урегулирования нагорно-карабахского конфликта: точки зрения местных и международных экспертов”.
Дипломат подчеркнула, что для достижения прогресса в урегулировании необходимо, чтобы в обществах конфликтующих сторон укрепилось мнение о возможности достижения мирного урегулирования и установления мира.
«Великобритания безоговорочно содействует усилиям Минской группы ОБСЕ по достижению мирного урегулирования на основе Мадридских принципов», - приводит слова посла "Арменпресс".