ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր 03/13/2018 14:14 | ԼՐԱՀՈՍ
ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի պատվիրակությունը՝ ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի նախագահ Կոնստանտին Կոսաչովի գլխավորությամբ, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանի ուղեկցությամբ մարտի 13-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Այս մասին հայտնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Նրանք եղել են նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել ցուցանմուշներին: Կոնստանտին Կոսաչովը գրառում է կատարել հուշամատյանում:

Делегация Комитета по международным делам Совета Федерации России почтила память жертв Геноцида армян 03/13/2018   14:24
Возглавляемая председателем Константином Косачевым делегация Комитета по международным делам Совета Федерации Федерального Собрания РФ  13 марта посетила мемориал в Цицернакаберде. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
Российскую делегацию сопровождал председатель Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по внешним связям Армен Ашотян.
Члены делегации возложили венок к мемориалу Геноцида армян, цветы к Вечному огню и почтили молчанием память Святых мучеников.
Они побывали также в Музее-институте Геноцида армян, ознакомились с экспозицией. К.Косачев оставил запись в Памятной книге.