Ձերբակալվել է նախկին «օրենքով գող» Կոչո Գոգիի սպանության կասկածյալը 03/12/2018   18:28  |  Քրեական խրոնիկոն
Վրաստանի իրավապահները ձերբակալել են 43-ամյա տղամարդու, ով մեղադրվում է Թբիլիսիի 61-ամյա բնակչի՝ Գոգի Ռաթիանիի, ով հայտնի է նաև որպես Կոչո Գոգի, սպանության մեջ: Ինչպես հաղորդում է Sputnik-Georgia-ն, այդ մասին հայտարարել է Վրաստանի ՆԳՆ կենտրոնական քրեական ոստիկանության դեպարտամենտի կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության պետ Մամուկա Չելիձեն:
crimerussia.com-ը հիշեցնում է, որ Ռաթիանիին, ով ավելի վաղ կրում էր Խատոև ազգանունը, և «գողական» միջավայրում հայտնի էր որպես Կոչո Գոգի, մահացած գտել էին Թբիլիսիում նրա սեփական բնակարանում կիրակի առավոտյան:
Ոստիկանության տվյալներով, նախկին «օրենքով գողի» վրա կրակոցն արձակվել էր որսորդական հրացանից: Արդեն մի քանի ժամ անց հարձակվողը ձերբակալվել էր: Նախնական վարկածով, հանցագործության շարժառիթը վրեժն է:
Ներկա պահին քրեական գործ է հարուցվել դիտավորյալ սպանության հոդվածով, որի համար սպառնում է 7-15 տարվա ազատազրկում:
Առկա տեղեկատվության համաձայն, անցյալում Գոգի Խատոևը եղել է «գողական» թագի տիրակալ, սակայն անհայտ պատճառներով դրանից զրկվել է:
17:10 08/03/2018  |  Անցուդարձ«Օրենքով գող» Սուխաչը կարող է զրկվել կարգավիճակից
10:28 23/02/2018  |  Մամուլ«Օրենքով գող» Դաթո Պանկինսկի սպանողը Հայաստանի քաղաքացի է. «Փաստ»
19:13 22/02/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀայազգի «օրենքով գողը» միավորվել է Գուլիի թշնամիների հե՞տ
09:26 22/02/2018  |  ՄամուլԶապը և մի քանի այլ քրեականներ արտաքսվել են ՀՀ-ից. «ՀԺ»
18:41 19/02/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱնվտանգության դաշնային ծառայությունը ձերբակալել է «օրենքով գող» Թիմուր Կապբային՝ կեղծ փաստաթղթեր օգտագործելու համար
23:31 14/02/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԿիևում ձերբակալել են Պապունա Քութաիսսկուն
23:08 12/02/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՄինսկում «օրենքով գողեր» են ձերբակալվել
13:08 11/02/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՈւկրաինայում սկսվել է «Միգրանտ» օպերացիան` ընդդեմ «օրենքով գողերի»
23:34 07/02/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՈւկրաինայում օտարազգի, այդ թվում՝ հայ գործարարների առեւանգման հետեւում կանգնած են օրենքով գողերը

В Грузии задержан подозреваемый в убийстве экс-«вора в законе» Кочо Гоги 03/12/2018   18:46  |  Криминальная хроника
Правоохранители Грузии задержали 43-летнего мужчину, которого обвиняют в убийстве 61-летнего жителя Тбилиси Гоги Ратиани, известного также как Кочо Гоги. Об этом, как передает Sputnik-Georgia, заявил начальник главного управления по борьбе с организованной преступностью департамента центральной криминальной полиции МВД Грузии Мамука Челидзе.
Как напоминает crimerussia.com, Ратиани, который раньше носил фамилию Хатоев и был известен в «воровской» среде как Кочо Гоги, обнаружили мертвым в собственной квартире на улице Татишили в районе Вера Тбилиси в воскресенье утром.
По данным полиции, выстрел в экс-«вора в законе» был произведен из охотничьего ружья. Уже спустя несколько часов нападавший был задержан. По предварительной версии, мотивом преступления послужила месть.
В настоящий момент возбуждено дело по статье «Умышленное убийство», за которое грозит наказание сроком от 7 до 15 лет.
По имеющимся данным, в прошлом Гоги Хатоев был обладателем «воровской» короны, но по неизвестным причинам ее лишился.
15:04 25/12/2017  |  Криминальная хроникаВ Стамбуле застрелили вора в законе Дато Панкисского
16:50 10/11/2017  |  Криминальная хроникаВ Москве задержан заклятый враг Япончика и Деда Хасана
09:37 10/11/2017  |  Криминальная хроника"Вор в законе" задержан в частном доме в Подмосковье
15:50 28/09/2017  |  Криминальная хроникаГрузинского «вора в законе» Гию Длинного могут выслать из России
15:37 13/09/2017  |  Криминальная хроника"Вор в законе" Гела Тбилисский вновь задержан в Киеве
09:50 10/08/2017  |  Криминальная хроникаВнучатый племянник Деда Хасана выходит на свободу после 11 лет заключения