Զարուհի Փոստանջյանին և նրա դստերը բռնության ենթարկելու առթիվ հարուցված քրգործը կարճվել է 03/12/2018   15:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
2017 թվականի մայիսի 14-ին՝ Երևանի ավագանու ընտրությունների օրը, Երևանի Ավան վարչական շրջանի Աճառյան 39/1 հասցեում «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության նախագահ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր և Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Զարուհի Փոստանջյանի և նրա դուստր ու վստահված անձ Լիլիթ Դրամփյանի նկատմամբ տեղի ունեցած բռնությունների դեպքով հարուցված քրեական գործը կարճվել է, չնայած որ Զարուհի Փոստանջյանը և Լիլիթ Դրամփյանը ճանաչվել են տուժող:
«Քրեական գործով վարույթը կարճելու և քրեական հետապնդում չիրականացնելու մասին» ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության 2017 թվականի սեպտեմբերի 13-ի որոշման դեմ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության նախագահ Զարուհի Փոստանջյանի բողոքի քննությունը տեղի կունենա այսօր՝ մարտի 12-ին՝ ժամը 17.30-ին՝ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում (Տիգրան Մեծի 23/1) դատավոր Ա. Մաթևոսյանի նախագահությամբ:
Այս մասին հայտնում է «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության լրատվական ծառայությունը:
09:54 17/05/2017  |  ՄամուլԶարուհի Փոստանջյանին տեղափոխել են հիվանդանոց. «Հայկական ժամանակ»
09:30 11/05/2017Զարուհի Փոստանջյանը Պետրոս Ղազարյանին «պուտանկա» է անվանել. «Հրապարակ»
20:38 21/04/2017  |  Ընտրական իրավունք«Երկիր ծիրանիի» նախընտրական արշավի մեկնարկը՝ հեծանվաերթով
09:25 08/03/2017  |  ՄամուլԶարուհի Փոստանջյանը որոշել Է նոր կուսակցություն հիմնել. «Ժամանակ»
14:14 27/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԶարուհի Փոստանջյանը լքել է «Ժառանգություն» խմբակցությունը
11:07 20/02/2017  |  ՔաղաքականԱկնհայտ է «Ժառանգության» սկզբունքային, գաղափարական և ծրագրային խզումը իր հռչակած և անցած քաղաքական ուղու հետ. Զարուհի Փոստանջյան

Прекращено уголовное дело по факту применения насилия в отношении Заруи Постанджян и ее дочери 03/12/2018 15:55 | Лента новостей
Производство по уголовному делу, возбужденному по факту применения насилия в отношении председателя партии “Еркир цирани”(“Страна абрикоса”), кандидата в мэра Еревана Заруи Постанджян и ее дочери и доверенного лица Лилит Дрампян в день прошедшего 14-го мая 2017-ого года голосования на выборах в Совет старейшин Еревана, прекращено, несмотря на то, что Заруи Постанджян и Лилит Дрампян были признаны потерпевшими.
Заруи Постанджян обжаловала решение Специальной следственной службы Армении о прекращени производства по делу и неосуществлении уголовного преследования от 13-ого сентября 2017-ого года. Как сообщили в пресс-службе партии “Ерки цирани”, рассмотрение жалобы состоится в суде общей юрисдикции Еревана сегодня, 12-ого марта.